پنج شنبه 31 خرداد 1397 | Thursday 21 st of June 2018 صفحه اصلی گروه الکترونیکی کامپیوتر
2-1- معرفی سیستم

سیستم طراحی شده، یک ارشیو الکترونیکی تحت وب مبتنی بر تکنولوژی Silverlightاست شامل قسمت مدیریت کاربران است که در ان می توان, برای نقشهای مختلف ،کاربر تعریف کرد. مثلا اپراتور ارشد اسناد فنی،مسئول اسناد فنی و ...

در سیستم ارشیواسناد فنی دو نوع دسترسی (Trustee)تعریف شده است که عبارتند از‌: کاربر(User)، نقش (Role)‌.

کاربر(User)‌: یک کاربر معمولی که می‌تواند با استفاده از کلمه عبور خود به سیستم loginکند. یک کاربر می‌تواند ایفا کننده هیچ یا چندین نقش باشد, که بوسیله ارتباط user/roleتعریف شده است‌، باشد.
نقش (Role): نقش، روشی برای گروه‌بندی کاربرانی است که در سازمان دارای وظیفه مشابهی هستند.

هدف از استفاده مکانیزم امنیتی این است که می‌خواهیم اشیاء قابل حفاظت (Securable Objects)را در مقابل اعمالی که trustee- ها ممکن است انجام دهند حفاظت کنیم. در این شی قابل حفاظت سند  است. و مجوزها (Permissions)(‌عملیاتی که می‌توان انها را روی اشیاء قابل حفاظت مجاز یا غیر مجاز دانست) بستگی به نوع شئ قابل حفاظت خود دارند.

در این اپراتور ارشد اسناد فنی ،اسناد را که شامل مشخصات اسناد فنی و فایلهای ضمیمه و... هست در دسته‏بندی های مشخص ثبت کندو در سیستم برایسمت هایی که سطح دسترسی دارند قابل مشاهده خواهد شد.

این سیستم دارای مدارک ارشیو کلیة قطعات و محصولات طراحی شده ، بهینه شده ، تحقیقاتی و نیز محصولات جاری که با کمک بخش های طراحی محصول ، ساخت و تولید و پروژه ها در سازمان است می باشد وکلیه کسانی که از مدارک مربوطه استفاده می کنند می توانند اسناد لازمه خود، را انتخاب کرده  و مشاهده کنند.

در این سیتم با توجه به اینکه روی یک سند عملیات ویرایشهای متعددی صورت می‌پذیرد و اجرای هر ویرایش منجر به تولید نسخه (Version)جدیدی از سند می‌شود, همه نسخه‌های یک سند نگهداری می شود و برای کاربران به جز کاربر ارشد ,اخرین ورژن سند در دسترس می باشد.

در این سیستم امکان حذف اسناد توسط اپراتور ارشد می باشد و نیز اپراتور ارشد ،در صورت نیاز می تواند اسناد حذف شده را بازیابی کند

Compatability by:
آخرین به روز رسانی سایت: سه شنبه, 22 اسفند 1391 - 00:26