چهارشنبه 30 خرداد 1397 | Wednesday 20 th of June 2018 صفحه اصلی گروه الکترونیکی کامپیوتر
6-4- استفاده از تکنولوژی LINQ

در این پروژه برای برقراری ارتباط با پایگاه داده از تکنولوژی LINQاستفاده شده است،که از مزایای استفاده از ان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1.  یکپارچگی عمیق بین زبان برنامه‌نویسی و داده‌ها

2.  پیدا کردن راه حلی برای مشکلObject Relational Mapping علاوه بر ساده‌سازی تعامل بین ابجکت‌ها و منابع داده‌ای

3.  یکی کردن و یکپارچگی دسترسی به داده‌ها

4.  قابلیت چک شدن در زمان compileو کم شدن امکان بروز exception

5.  استفاده از خصوصیتIntellisenseدر محیطVisual Studio

6.  لینکیو رویکردی اعلانی (declerative) دارد یعنی به مراحل انجام کار، کاری ندارد و فقط نتیجه را می‌خواهد.

7.  می‌توان انواع گسترده‌ای از datasourceها را به LINQمتصل کرد مانند سیستم فایل،Active Directory ، WMI ، Windows Event Logو یاAPIهای دیگر.

8.  ما می‏توانیم پیاده‌سازی خودمان را برایLINQداشته باشیم که این باعث گسترش‌پذیری ان است درست مانند LINQ to NHibernateکه توسط توسعه‌دهندگان NHibernateنوشته شده است.

9.  لینکیو شامل دو بخش مکمل می‌باشد، اول مجموعه‌ای از ابزارها که با داده‌ها کار می‌کنند و دوم مجموعه‌ای از extesionها برای زبان برنامه‌نویسی.

شاید شما فکر کنید که LINQابزاری است که بتوان با ان Queryهایی برای ارایه و مجموعه‏ها، پایگاه داده و یاXMLپیاده سازی کرد ولی این تعریف درستی از LINQنیست بلکه یک تکنولوژی است که بتوان Providerهای را پیاده سازی کرد تا بوسیله ان با پایگاه داده های مختلف به یک صورت ثابت ارتباط برقرار کرد به طور مثال Providerهای مانند LINQ to SQLو یاLINQ to XMLکه توسط تیم توسعه .NETپیاده سازی شده اند که به این مدل، مدل Providerاطلاق می‏شود (LINQ provider model)

Compatability by:
آخرین به روز رسانی سایت: سه شنبه, 22 اسفند 1391 - 00:26