سه شنبه 31 اردیبهشت 1398 | Tuesday 21 st of May 2019 صفحه اصلی گروه الکترونیکی کامپیوتر
4ـ2ـ3ـ کیت ابزار توسعه CUDA

اگر شما از یک پردازنده گرافیکی فعال شده CUDAودرایور NVIDIAبرخوردار باشید، اماده اید تا کد CUDA Cرا به اجرادراورید. این بدان معناست که شما می توانید برنامه های کاربردی و نرم افزاری طراحی شده با  CUDAرا دانلود کنید و انها قادر خواهند بود تا با موفقیت کد خود را بر روی پردازنده گرافیکی شما اجرا کنند. با این حال، ما فرض را بر ان می گذاریم که شما می خواهید کاری فراتر از فقط اجرای کد را انجام دهید در غیر این صورت وجود این پایان نامهواقعاضرورتی ندارد. اگر می خواهید با استفاده از CUDA Cبهتوسعه کد برای NVIDIAGPUهامشغول شوید به نرم افزارهای اضافی دیگری هم نیاز پیدا خواهید کرد. اما همانطور که قبلا وعده داده بودیم هیچ یک از انها برای شما هزینه ای را در پی نخواهد داشت. شما با این جزئیات در فصل بعد بیشتر اشنا خواهید شد. اما از انجایی که برنامه های کاربردی و نرم افزاری CUDA Cشماباید در دو پردازنده مختلف محاسبه شوند به 2 کامپایلر یکی برای کامپایل کد GPUشماو دیگری برای کامپایل کد CPUتان نیاز خواهید داشت. NVIDIAتامین کننده کامپایلربرای کد GPUی شماست. شما می توانید کیت ابزار CUDAرا نیزهمانند درایور NVIDIAاز سایت http://developer.NVIDIA.com/object/GPUcomputing.htmlدانلود کنیدو به همین صورت هم می توانید به لینک کیت ابزار CUDAبرای رجوع به صفحه دانلود نشان داده شده در شکل4ـ2مراجعه کنید.


شکل 4ـ2صفحه دانلود CUDA

 در انجا دوبارهجهت انتخاب پلت فرمتان از بین نسخه های 32 - و 64- بیت ویندوز XP،ویندوز ویستا، ویندوز 7، لینوکس و سیستم عامل مکینتاش مورد سوال واقع می شوید. شما از بین دانلودهای مربوطه برای ساخت نمونه کدهای موجود در این پایان نامهبه دانلود کیت ابزار CUDAنیاز دارید. علاوه بر این، علیرغم ضرورت ان شما در مورد دانلود نمونه کدهای SDK محاسباتی  GPUکهشامل ده ها نمونه برنامه مفید می باشند، مورد تشویق قرار می گیرید. نمونه کدهای SDKمحاسباتی  GPUدراین پایان نامهپوشش دادهنمی شوند اما انها به خوبی تکمیل کننده موادی هستند که ما قصد پوشش دادن انها را داریم و با یادگیری هر نوع سبک برنامه نویسی و تمرین نمونه های بیشترانجام کار نیز بهتر صورت خواهد پذیرفت. شما همچنین باید توجه داشته باشید که اگر چه تقریبا تمام کدهای موجود در این پایان نامهبر رویلینوکس، ویندوز و سیستم عامل مکینتاش قابل اجرا هستند ولی ما این برنامه ها را در مقایسه با لینوکس و ویندوز مورد هدف قرار می دهیم. اگر شما از سیستم عامل مکینتاش ایکس استفاده می کنید در معرض خطر خواهید بود چرا که در حال استفاده از نمونه کدهای پشتیبانی نشده می باشید.

 کامپایلر استاندارد C

     همانطور که اشاره شد شمابرای کد GPUو کد CPUنیازبه دو کامپایلر دارید. اگر شما به دانلود و نصب کیت ابزار CUDAکه در بخش قبلنشان داده شد، اقدام کنید بایدبرای کد GPUاز یک کامپایلربرخوردار باشید. کامپایلر کد CPUتنهاجزء باقی مانده در چک لیست CUDAی ما محسوب می شودبنابراین باید به این مسئله رسیدگی کردتا به چیزهای جالب در این زمینه دست یابیم.

ویندوز
     توصیه می شود در پلتفرمهای ویندوز مایکروسافت از جمله ویندوز XP،ویندوز ویستا، ویندوز سرور 2008 و ویندوز 7 از  از کامپایلر Cویژوال استودیو مایکروسافت استفاده شود. NVIDIAدر حال حاضراز هر دوخانواده ویژوال استودیو 2005 و 2008 محصولات پشتیبانی بعمل می اورد. همانطور که مایکروسافت به عرضه نسخه های جدید خود می پردازد، NVIDIAهم به احتمال زیاد بخش پشتیبانی از نسخه های جدیدتر ویژوال استودیو را فعال خواهد کرد و این در حالیست که پشتیبانی خود از نسخه های قدیمی تر را حذف کرده باشد. بسیاری از توسعه دهندگان و طراحان زبانهای برنامه نویسی CوC++در حال حاضرویژوال استودیو 2005 و یا ویژوال استودیو 2008 را بصورت نصب شده بر روی دستگاه خود دارند. بنابراین در صورتی که این امر در مورد شما هم صدق کند، می ​​توانیدبا خیال راحت در این بخش فعالیت کنید. اگر شما به یک نسخه پشتیبانی از ویژوال استودیو دسترسی نداشته باشند و برای سرمایه گذاری در یک نسخه دیگر هم امادگی ندارید می توانید به سایت مایکروسافت که به ارائه دانلود رایگان نسخه اکسپرس ویژوال استودیو سال 2008 بر روی وب سایت خود مبادرت ورزیده است، سری بزنید. اگر چه که این نرم افزار به طور معمول برای توسعه نرم افزارهای تجاری نامناسب است ولی نسخه های اکسپرس ویژوال استودیو یک راه عالی برای شروع توسعه CUDA Cدرپلتفرم های ویندوز انهم بدون صرف پول جهت خرید لایسنس نرم افزار است. بنابراین اگر شما به ویژوال استودیو 2008 نیاز دارید از سایت visualstudio/ww.microsoft.comنیز بازدید بعمل بیاورید!

لینوکس
     بهطور معمول اغلب توزیعات لینوکس با نصب یک نسخه از کامپایلر gnu c(GCC) ارسال می گردند.توزیعات لینوکس هم مانند 3.0 CUDAاز طریق نسخه هایپشتیبان GCCنصبشده ارسال میشوند:
•لینوکس ردهت انترپرایز 4.8
•لینوکس ردهت انترپرایز 5.3
 opens use11.1
•دسکتاب انترپرایز لینوکس سوزه 11
•اوبونتو 9.04
•فدورای 10
     اگر شما کاربر لینوکس جان سختی هستید احتمالا از این مسئله اگاه می باشید که بسیاری از بسته های نرم افزاری لینوکس به مراتب بیش از صرفا پلتفرم های "حمایتی" کار می کنند. کیت ابزار CUDAهم از این قاعده مستثنی نیست.بنابراین حتی در صورت عدم ذکر توزیع مورد علاقه شما در اینجا به هر حال به تلاشش می ارزد. هسته توزیع، GCCونسخه های GLIBCسهم عمده ای درتعیین سازگار بودن یا نبودن توزیع ایفا می کنند.

سیستم عامل مکینتاش ایکس

     اگر شما قصد توسعه سیستم عامل مکینتاش ایکس خود را دارید باید مطمئن شویدکه دستگاه شما حداقل از نسخه 10.5.7 سیستم عامل مکینتاش ایکس برخوردار باشد. کهاین خود شامل نسخه 10.6 سیستم عامل مکینتاش ایکس به نام"snow leopard(پلنگ برفی) نیز می شود." علاوه بر این، شما به نصب GCCاز طریقدانلود و نصب XCODEشرکتاپل هم احتیاج پیدا خواهید کرد. این نرم افزار برای اعضای گروه ارتباط توسعه دهندگان اپل (ADC)رایگان می باشد و می توان انرا از سایت http://developer.apple.com/tools/xcodeدانلود کرد. کد مذکور در این پایان نامهبر رویپلتفرم های لینوکس و ویندوز قابل توسعه است ولی باید بدون تغییر بر روی سیستم عامل مکینتاش ایکس شروع به کار کند.

Compatability by:
آخرین به روز رسانی سایت: سه شنبه, 22 اسفند 1391 - 00:26