جمعه 28 تیر 1398 | Friday 19 th of July 2019 صفحه اصلی گروه الکترونیکی کامپیوتر
2-4-2 VMWARE

شرکت VMware به عنوان پیشرو در زمینه مجازی سازی به خوبی از فرصت ایجاد شده در صنعت IT برای پذیرش این فناوری استفاده کرده است. با وجود رقبای سرسختی چون مایکروسافت و XenSource،پیروز میدانvmwaer  است.
فومین از شرکت BMC می‌گوید: «مشتریان با سرعتی که قبلاً در هیچ مورد دیگری شاهد ان نبودیم خود را با این فناوری جدید تطبیق داده‌اند.» به دلیل پیشرو بودن شرکت VMware در این بازار، سایر تولیدکنندگان محصولاتی را شبیه محصولات تولیدی این شرکت عرضه می‌کنند. از سوی دیگر، مشتریان این بازار شرکت‌های تولیدکننده را برای عرضه ویژگی‌های پیشرفته تحت فشار می‌گذارند. برای نمونه، محصول جدید شرکت BMC با عنوان Perfromance Manager for Virtual Servers، که در حال حاضر فقط از پلتفروم ESX پشتیبانی می‌کند، در نسخه‌های بعدی ویژگی‌های جدیدی از جمله امکان سنجش تعداد دفعات جا به جایی یک ماشین مجازی را مورد توجه قرار داده است. همین ویژگی می‌تواند نیاز ماشین‌های مجازی را به مجموعه بزرگتری از منابع افزایش دهد.
تولیدکنندگان کوچکتر که نقش کمتری ایفا می‌کنند، تولیدات خود را حول محور محصولات شرکت VMware متمرکز کرده اند. از ان جمله می‌توان به شرکت VKernel اشاره کرد. ماشین مجازی تولیدی این شرکت به همین نام تسهیلاتی را برای مدیریت منابع فراهم می‌کند که فقط در محیط مجازی ESX قابل استفاده است.
البته تولیدکنندگان متفرقه همواره به سمتی گرایش دارند که برای ان‌ها منفعت اقتصادی به دنبال دارد. اگر مایکروسافت و XenSource سهم بیشتری از بازار را تصاحب کنند، این قبیل تولیدکنندگان به سمت ان‌ها نیز گرایش پیدا خواهند کرد. اما تا ان هنگام که این شرکت‌ها سرگرم فراهم کردن زمینه‌های فنی و حقوقی لازم برای پشتیبانی سایر محیط‌های مجازی مجهز هستند، زمان متوقف نمی‌شود. در این مدت شرکت VMware با اسودگی خاطر می‌تواند توان محصولات خود را برای مشتریان بالقوه نمایش دهد

Compatability by:
آخرین به روز رسانی سایت: سه شنبه, 22 اسفند 1391 - 00:26