چهارشنبه 21 آذر 1397 | Wednesday 12 th of December 2018 صفحه اصلی گروه الکترونیکی کامپیوتر
3-4 سرورهای مجازی

یکی از برتریهای قابل توجه سرورهای مجازی این است که سازمان‌های ITرا قادر می‌سازد تا تمامی سرورهای خود را یکی کرده و بنابراین از صرف هزینه‌های اضافی و گزاف جلوگیری نمایند. بعد از اینکه یک سرور فیزیکی مجازی سازی گردید، می‌تواند از چندین ماشین مجازی (VM) در داخل خود پشتیبانی کند.

برنامه‌ای که تا قبل از این برای اجرا شدن نیازمند به یک سرور اختصاصی بوده است. حالا می‌تواند بر روی یکی از ماشین‌هایی که بر روی این سرور قرار گرفتند اجرا شود. این موضوع می‌تواند باعث کاهش نیاز به سرورهای مختلف در دیتاسنتر و به موازات کاهش نیاز به تجهیزاتی از قبیل SAN Storage، دستگاه‌های شبکه، مدیریت اسانتر و متمرکزتر، مصرف کمتر انرژی برق و همچنین نیاز کمتر به تجهیزات خنک کننده و فضای نگهداری شود.

اما هم اکنون دو فاکتور اساسی دیگر نیز به دلیل ضرورت استفاده از این سرورها افزوده شده است. این فاکتورها عبارتند از: 1- امکان تدارک سرور مجازی بر روی سرور فیزیکی به صورت کاملاً پویا

2- امکان انتقال سرور مجازی از یک سرور فیزیکی به سرور دیگر به صورت Dynamic

همچنین قابل ذکر است انجام روند انتقال که در بالا ذکر شد، می‌تواند در یک دیتاسنتر و یا در چند دیتاسنتر جدا، بدون اختلال در کار سرور انجام پذیرد.

این قابلیت انتقال ماشین‌های مجازی باعث می‌شود تا بتوان تمامی وظایف مهم از قبیل تهیه نسخه Backupو یا Restore، ارتقای سیستم و یا تعمیر انواع سخت افزارها یا نرم افزار را بدون رخ دادن هر گونه افت کیفی در Auailabilityسرور انجام داد

Compatability by:
آخرین به روز رسانی سایت: سه شنبه, 22 اسفند 1391 - 00:26