چهارشنبه 21 آذر 1397 | Wednesday 12 th of December 2018 صفحه اصلی گروه الکترونیکی کامپیوتر
3-6 مجازی سازی در پایگاه داده

مجازی سازی منابع تقریباً در اکثر سطوح زیربنایی فناوری اطلاعات مورد استفاده قرار می‌گیرد و هدف اصلی ان افزایش سرعت، افزایش قابلیت مدیریت کردن اطلاعات و کاستن هزینه‌ها است.

 امروزه سازمان‌های بزرگ از پایگاه داده‌های متفاوتی استفاده می‌کنند که اغلب ساختاری سنتی دارند. مجازی سازی پایگاه داده به ما کمک می‌کند اطلاعات را در محیط مجازی جمع اوری کنیم تا دسترسی به ان اسانتر باشد.

. کامپیوتری که در شبکه قراردارد می‌تواند به کمک سوییچ‌ها و روترها (مسیریاب ها) به کامپیوتر دیگر متصل شود بدون این که از موقعیت فیزیکی ان اطلاعی داشته باشد. فناوری دیگری که می‌توان به عنوان مثال از ان یاد کرد مجازی سازی در منابع اطلاعاتی یا Storageها است. با استفاده از این فناوری Storage Switchمی‌تواند منابع اطلاعاتی را با قابلیت دسترسی پذیری بالا و کارایی بالاتر در اختیار Server Farmقراردهد.

مجازی سازی در پایگاه داده نیز می‌تواند اتفاق بیفتند و کاربران می‌تواند از اطلاعات استفاده کنند بدون این که از موقعیت فیزیکی ان مطلع باشند. مجازی سازی پایگاه داده به کاربران اجازه می‌دهد که از چندین نمونه یا Instanceاز DBMSمتفاوت که در موقعیت‌های گوناگون قرار دارند، استفاده کند.

مجازی سازی پایگاه داده با تجزیه کردن اطلاعات و قراردادن ان از لایه Applicationبه لایه میانی (لایه مجازی) اطلاعات را به صورت سرویس به کاربران ارایه می‌دهد

Compatability by:
آخرین به روز رسانی سایت: سه شنبه, 22 اسفند 1391 - 00:26