چهارشنبه 21 آذر 1397 | Wednesday 12 th of December 2018 صفحه اصلی گروه الکترونیکی کامپیوتر
4-11 چهار مرحله برای مجازی سازی بخش مهمی از مرکز داده

مرحله1: درک منافع ناشی از فرایند مجازی سازی
شما نمی‌خواهید که این فرایند را بدون درک علت این کار انجام دهید. بسیاری از ما این فرایند را مانند مجازی سازی در مورد یک مدیر، رئیس، VP یا CIO می‌دانیم. حتی اگر شما مجبور نباشید که این کار را انجام دهید باید بتوانید به سوال «چرا» پاسخ دهید.
در بخش زیر فهرستی از دلایل وجود دارد که نشان می‌دهد چرا اکثر مدیران کامپیوتری مجبور هستند با فرایند مجازی سازی سرورهای خود کنار ایند.
حفظ زمان: مدیریت سرورهای مجازی روی سرورهای فیزیکی می‌تواند تأثیر زیادی در صرفه جویی در وقت داشته باشد.
صرفه جویی در هزینه: هر طور که انرا ارزیابی کنید در می‌یابید که فرایند مجازی کردن به عنوان یک طرح مقرون به صرفه و کم هزینه تلقی می‌شود. با گذاشتن وقت کمتر برای مدیریت پول بیشتری پس انداز می‌شود، از طرفی نیاز به فراساختار و انرژی کاهش می‌یابد.
تسهیل مدیریت: فرایند مجازی سازی، کاربرد ویژگی‌های پیشرفته از جمله بهینه سازی منابع، قابلیت دسترسی بیشتر و ثبت لحظه‌ای عملیات سرورها را قادر می‌سازد.
نجات از بحران: داشتن یک طرح واکنشی در مقابل خطر نرم افزاری و سخت افزاری برای ادامه تجارت لازم است. مجازی سازی باعث استقلال سخت افزار شده و زمان بازیابی را کاهش می‌دهد.
حالا که تیم مدیریتی متقاعد شد که مجازی سازی تصمیم درستی برای شرکت است می‌توانید به مرحله بعد بروید.

مرحله 2: ارزیابی یک راه حل مجازی سازی
. امروزه Vmware موقعیت برتری را در بازار مجازی سازی با بیش از 150000 مشتری به خود اختصاص داده است.
هیچ کس در بازار نسبت به تولید نسل دیگری یا بهتراز VMware موفق نشده است. اکثر اوقات انچه که در رقابت نتیجه میدهد ادعای داشتن یک برچسب قیمت کمتر است اما مطمئن باشید که شما یک رقابت با قیمت ارزان انجام می‌دهید نه بیشتر و نه کمتر.
مرحله 3: اگر نرم افزارهای کاربردی با فرایند مجازی سازی به خوبی عمل می‌کند انها را مشخص کنید.
یکی از مهم‌ترین نگرانی‌های مدیران IT که هنوز سرورهای خود را مجازی نکرده اند این است که انها عقیده دارند که سیستم‌های انها ممکن است به خوبی مجازی سازی نشود در حالیکه ممکن است موارد متعددی وجود داشته باشد که در ان این موضوع صدق کند.

مرحله 4: هزینه فرایند مجازی سازی فراساختار سرور خود را ارزیابی کنید
. همان طور که همه ما برای شرکتهای تجاری کار کرده ایم می‌دانیم که هدف همه انها افزایش سود است. این بدان معناست که قبل از شروع هر فرایند مجازی سازی هزینه‌ها و شرایط مالی را ارزیابی کنید. برای شرکتهایی که) ROI ( بازگشت سرمایه گذاری برایشان ارزش دارد فرایند مجازی سازی همیشه اجرا می‌شود، اما سوال این است که چقدر طول می‌کشد که به ROI دسترسی یابیم.( از زبان یکی از مدیران IT) زمانی که از من این سوال پرسیده شد به فکر محاسبه ROI افتادم و به شما توصیه می‌کنم ROI خود را محاسبه کرده و سرورهای خود را مجازی نمایید و از ماشین حساب VMware ROI کمک بگیرید. به عنوان مثال زمانی که این راه حل را انتخاب کردم متوجه شدم که با مجازی سازی 20 سرور فیزیکی و کاهش به 3 سرور توانستم 150 میلیون تومان پس انداز کنم. قدرت سخت افزار مربوطه، هزینه‌های خنک سازی و مشاوره در طی 3 سال حدود 450 میلیون تومان بود. اگر شما سرورهای بیشتری داشته باشید پس پول بیشتری را پس انداز خواهید کرد. از طرفی دوره بازپرداخت یا زمان توقف در سرمایه گذاری برای 20 سرور یک ماه خواهد بود. حتی اگر شما از اعداد استفاده نکنید باور دارم که پس انداز پول از طریق مجازی سازی مشخص خواهد بود. فرایند مجازی سازی به شرایط زیر نیاز دارد:
   سرورهای کمتر
  هزینه زیرساختار کمتر، خنک سازی، UPS و ژنراتور
   مصرف کمتر برق
  فضای کمتر برای زیرساختار IT
  زمان کمتر برای مدیریت و کنترل سرورها
  واکنش سریعتر نسبت به نیازهای تجاری

Compatability by:
آخرین به روز رسانی سایت: سه شنبه, 22 اسفند 1391 - 00:26