یکشنبه 25 آذر 1397 | Sunday 16 th of December 2018 صفحه اصلی گروه الکترونیکی کامپیوتر
4-14 تغییر در مراکز داده با مجازی سازی به روایت متخصصین

تحرکات مثبت
Chuck Timm، مهندس جوان شبکه، در حالی که در راهروی سالن کنفرانس قدم می‌زند، توضیح می‌دهد که چطور از بیمارستان ادوارد در ناپرویل به لس‌انجلس امده است.این بیمارستان نیز مانند شارلوت ابزرور جایی خالی در مرکز داده خود ندارد. تیم می‌گوید: «من به مدیریت بیمارستان گفتم ‌که مرا به این کنفرانس بفرستند. وگرنه، مرکز داده به وضعیت انفجار خواهد رسید.«تاکنون اغلب واحدهای IT به منظور پشتیبانی از تعداد بیشتری از کاربران، و نیز برنامه‌های کاربردی و تراکنش‌های بیشتر به افزایش کامپیوترها روی می‌اوردند.
David Ostager مهندس ارشد زیرساخت‌های Fidelity Natienal Real Estate solutions، با ناراحتی می‌گوید: «همه جا کابل‌کشی شده است. ما هیچ جایی برای گسترش در ساختمان خود نداریم. من تصمیم دارم کل مرکز داده را مجازی کنم»
در حال حاضر، Fidelity، در ابتدا اپلیکشن سرورهای خود را تقریباً با پنج ماشین مجازی روی هر سرور فیزیکی مجازی کرده است. این کار اغلب اولین مرحله از مجازی‌سازی است؛ زیرا تست نرم‌افزار نیاز به محیط‌های اجرای متفاوت دارد. Ostager می‌گوید: «اگر فیدلیتی سرورهای فیزیکی خود را گسترش می‌داد، هر بار که نیاز به ماشین جدید پیدا می‌کرد، سرورهای قبلی بهره‌وری خود را از دست می‌دادند.مرحله بعدی برای شرکت اجرای چند برنامه تجاری روی ماشین‌های مجازی است.اما پیشرفت‌های بیشتری هم حاصل شده‌است. به عنوان مثال یک شرکت بزرگ تولیدکننده موتورهای جت از مرحله تست نرم‌افزار فراتر رفته و به مرحله مجازی‌سازی برنامه‌های کاربردی وب سرور و پایگاه‌های داده مایکروسافت و اوراکل رسیده است.
شرکت مذکور از Esx server ساخت VMwave برای اجرای 110 ماشین مجازی روی شانزده سرور فیزیکی استفاده می‌کن john panatonniطراح سیستم‌های IT می‌گوید: «ما مشغول اموزش افراد مناسب هستیم و نسبت به این فرایند مطمئن هستیم.«احمد مشعل در راه برگشت از دنیای ماشین‌های مجازی به هتل محل اقامتش در پایان روز تعریف می‌کند که چطور بخش ارتباطات راه‌دور و بی‌سیم شرکت FCC، بیشتر زیرساخت IT خود شامل سرورهای وب، سرورهای توسعه نرم‌افزار و سرورهای بانک‌اطلاعاتی را مجازی کرده است. تقریباً سه چهارم برنامه‌های ارتباط از راه‌دور FCC در ماشین‌های مجازی اجرا می‌شوند.
مشعل، کارمند سابق بخش IT و برنامه‌نویس پیمانی فعلی FCC می‌گوید: «ماشین مجازی به سادگی مدیریت یک فایل روی یک کامپیوتر شخصی است. شما می‌توانید ان ‌را کپی نمایید، از ان نسخه پشتیبان تهیه کنید یا به یک لپ‌تاپ منتقل سازید. انعطاف‌پذیری ان بسیار بالا‌ است.
Diame Greene، رئیس شرکتVMwarw، می‌گوید: «فناوری مجازی‌سازی به مدیران مراکز داده اجازه می‌دهد روی واحدهای نرم‌افزاری کوچک‌تر که برای اجرا در ماشین‌های مجازی تهیه شده‌اند، تمرکز کنند؛ به جای این‌که با نرم‌افزارهای کاملا‌ً یکپارچه شده با سرورهای مستقل دست و پنجه نرم کنند.
با این حال او تحول سریع را پیشنهاد نمی‌کند. به زعم وی می‌توان استفاده از مجازی‌سازی را به ارامی اغاز کرد و سپس ان ‌را از یک برنامه به برنامه‌ای دیگر گسترش داد. او می‌گوید: «مجازی‌سازی در بین فناوری‌های تفرقه‌افکن کمترین تفرقه را ایجاد می‌کند.» بخشی از هیجان مجازی‌سازی این است که بسیاری از پذیرندگان در حال حرکت به ان سوی مرحله یکپارچه‌سازی سرور هستند. در یک تحقیق که در ماه اگوست منتشر شده و بر اساس 150 مصاحبه با اولین پیاده‌کنندگان این فناوری انجام گرفت، Andi Mann، مشاور enterprise Management Associates، بازیابی اضطراری داده‌ها و پیوستگی تجاری را به عنوان محرک اصلی مجازی سازی معرفی کرد.کپی‌های ترکیبی از نرم‌افزار شرکت (سیستم‌عامل، برنامه‌های کاربردی و بانک‌های اطلاعاتی) می‌توانند ایجاد شوند و به کامپیوترهای بیرون انتقال یابند تا در یک لحظه روی ماشین‌های مجازی به کار گرفته شوند. این بازیابی انی همان‌طور ‌که گرین می‌گوید، بدون سرمایه‌گذاری روی سخت‌افزار اختصاصی ‌امکانپذیر است؛ زیرا نرم‌افزاز مجازی‌ می‌تواند در ماشین‌های مجازی روی سخت‌افزار موجود اجرا شود. دو مرکز داده می‌توانند به عنوان پشتیبان یکدیگر همیشه اماده باشند.
چنین قاعده‌ای برای برنامه‌های مرکزداده نیز صدق می‌کند. شارلوت ابزرور، برنامه‌های گردش کاری خود را که روی یک بانک‌اطلاعاتی اوراکل اجرا می‌شوند و شامل ارسال روزنامه‌ها، صورت‌حساب مشتریان و ابونمان‌های جدید می‌باشند، مجازی کرده ‌است. اگر یک برنامه گردش کار با مشکل مواجه شود، دیگری می‌تواند از یک دیسک درایو شروع شود و در یک ماشین مجازی روی هرسروری که در دسترس باشد اجرا شود

Compatability by:
آخرین به روز رسانی سایت: سه شنبه, 22 اسفند 1391 - 00:26