چهارشنبه 21 آذر 1397 | Wednesday 12 th of December 2018 صفحه اصلی گروه الکترونیکی کامپیوتر
5-4-2 درباره vmwaer

که در سال 1998 تأسیس شد، با کنارزدن ‌ای بی‌ام به عنوان رهبر بازار مجازی‌سازی در سال 2004 ظاهر شد.
 VMware در زمینه مجازی‌سازی سرورها بر اساس معماری x86 شرکت اینتل حکفرمایی می‌کند. این معماری در بیشتر مراکز داده مورد استفاده در حال بهینه‌شدن است. قراردادن ماشین‌های مجازی روی سرورهای چندهسته‌ای، یعنی اخرین پیشرفت سخت‌افزاری، یکی از معدود راه‌های به‌کارگیری همه قابلیت‌های ماشین‌های بدون برنامه‌های بازنویسی در سیستم‌های موازی می‌باشد که کار سختی است.
یک پروژه سورس باز ممکن است از نظر قیمت جایگزین خوبی برای VMware باشد. Simon Crosby مدیر بخش فنیxensource، از شرکت‌های اصلیxen، یک تبعه افریقایی جنوبی تحصیل‌کرده در دانشگاه کمبریج است.
او می‌گوید: «مدیران IT باید بیشتر روی مزایای موتور ماشین مجازی xen تمرکز کنند که براساس یک رویکرد مشابه مجازی‌سازی ساخته می‌شود. یعنی تحت سیستم xen سیستم‌عامل لینوکس یا ویندوز وضعیت مجازی را تشخیص می‌دهد و به hypervisor نیاز دارد تا از طریق برقراری ارتباط با ادوات سخت‌افزاری سرور، کار کمتری انجام دهد.»
در نتیجه xensource به فراهم‌کردن درایورهای سخت‌افزاری برای هر پلتفرم سروری که پشتیبانی می‌کند نیاز ندارد. کروسبی می‌گوید: «بسیاری از 2400 کارمند VMware کار تهیه درایو ESX server را انجام می‌دهند. در حالی کهxensource می‌توان براساس درایوهای لینوکس Suse، ردهت کار کند یا در مورد ویندوز درایورهای ساخت مایکروسافت کار کند. این موضوع به Xen اجازه می‌دهد تا با بیست درصد هزینه پرداخت شده برای محصول VMware به هشتاد درصد کارایی ان دست یابد.
VMware  برای نصب هر سرور ESX مبلغ 3750 دلار دریافت می‌کند. در حالی که نسخه xen با پشتیبانی از xensource برابر با 750 دلار قیمت دارد.»
مایکروسافت تلاش می‌کند نقش اصلی را در بازار مجازی‌سازی از ان خود کند. در حال حاضر ارائه سرورمجازی به عنوان یک موتور ماشین مجازی تحت ویندوز یک عقب‌ماندگی محسوب می‌شود. در حالی که هم VMware و همxensource به مرحله hypervisor رسیده‌اند.
در FCC، مشعل سرور مجازی مایکروسافت را در مقابل VMware ESX Server تست کرده و به عقیده وی مایکروسافت حداقل سه سال عقب‌تر از رقیب است.
استفاده از ویندوز در بازار نوظهور ابزار مجازی بعید به نظر می‌رسد. ویندوز مانند لینوکس به صورت ماجولار ساخته نمی‌شود. بنابراین اشیا به راحتی قابل اضافه کردن یا کاهش نیستند. پس در پیکربندی سیستم‌عامل به برنامه کمک نمی‌کند. تا اینجای کار بازار ابزار مجازی تقریباً به طور انحصاری در اختیار لینوکس بوده است.
مایکروسافت از xensource و Novell برای اوردن مجازی‌سازی لینوکس به ویندوز لانگهورن که همان نسخه سرور ویستا می‌باشد در خواست کمک کرده است. پس از این‌که لانگهورن به بازار عرضه شد، مایکروسافت viridian hypervisor در حال ساخت خود، که لینوکس را به عنوان یک ماشین مجازی اجرا می‌کند، به ان اضافه خواهد کرد.
اگر همه روی این برنامه کار کنند، در مراکز داده اینده، مدیران سیستم‌ها می‌توانند ابزارهای مجازی، فایل‌های مجازی و ترکیبی از ماشین‌های مجازی را برای تخصیص و جابه‌جایی منابع دستکاری کنند.
Mendel Rosenblum استادیار دانشگاه اکسفورد و یکی از مؤسسان و رئیس شرکتVmware  می‌گوید: «مجازی‌سازی یک مسیر انقلابی است.» او کار اصلی را روی مجازی‌سازی معماری x86 انجام داد و در دنیای ماشین‌های مجازی او از این‌که وضعیت را به این سمت هدایت کرده لذت می‌برد

Compatability by:
آخرین به روز رسانی سایت: سه شنبه, 22 اسفند 1391 - 00:26