جمعه 28 تیر 1398 | Friday 19 th of July 2019 صفحه اصلی گروه الکترونیکی کامپیوتر
5-8-1 تشریح اجزای نرم افزار زیر ساخت مجازی

نرم افزار VMware vSphere Hypervisor (ESX/ESXi)مستقیماً بر روی سخت افزار سرویس دهندگان نصب و راه اندازی شده و سپس امکان ساخت سرویس دهندگان مجازی را به مدیران و کارشناسان فناوری اطلاعات سازمان ارائه می‌نماید. این نرم افزار مسول ارائه منابع موجود بر روی سرویس دهنده‌ی فیزیکی (همچون منابع پردازشی، حافظه و اتصالات شبکه) به سرویس دهندگان مجازی به صورت منطقی می‌باشد. از قابلیت‌های این نرم افزار امکان تخصیص منابع بیش از حد موجود به سرویس دهندگان مجازی می‌باشد و این عمل از طریق قطع نمودن ارتباط مستقیم میان سرویس دهندگان مجازی و منابع فیزیکی و ارائه این منابع از سوی Hypervisorصورت می‌پذیرد.

VMware vCenter Server

این بخش نرم افزاری جهت مدیریت سرویس دهندگان فیزیکی، ساخت ماشین‌های مجازی جدید، ساخت قالب از ماشین‌های مجازی، مدیریت و مانیتورینگ زیر ساخت مجازی استفاده می‌گردد.

VMware vCenter Converter

این نرم افزار جهت تبدیل سرویس‌های موجود بر روی سرویس دهندگان فیزیکی به ماشین‌های مجازی و سپس انتقال انها به محیط مجازی می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. از قابلیت‌های این نرم افزار می‌توان به امکان تبدیل ماشین‌های مجازی موجود بر روی سایر محیط‌ها (همچون ماشین‌های مجازی مورد استفاده در Microsoft Hyper-V، Oracle VirtualBoxو...) اشاره نمود.

سایر اجزای نرم افزاری

نرم افزار VMware vShield Zonesبه عنوان یک دیوار اتش درونی محیط مجازی طراحی و ساخته شده است و نرم افزار VMware vCenter Update Managerنیز جهت به روز رسانی نرم افزار‌های مجازی سازی و نیز سیستم عامل‌های درونی ماشین‌های مجازی طراحی و ایجاد گردیده است.

Compatability by:
آخرین به روز رسانی سایت: سه شنبه, 22 اسفند 1391 - 00:26