یکشنبه 30 دی 1397 | Sunday 20 th of January 2019 صفحه اصلی گروه الکترونیکی کامپیوتر
5-15 جمع بندی این فصل

- مهمترین ویژگی‌های 5- Esxi
1- همگرائی: به طور انحصاری 5- Esxi که به عنوان hypervisor پلت فرم میزبان است. که بعنوان پشتیبان 1/4 ESX/ ESXو 5/3 Esxi/ESX میزبان می‌باشد
2- جستجوی خودکار: با ترکیبی از ویژگی‌های پروفایل‌های میزبان، سازنده‌ها تصاویر و PXE استقرار خودکار و نصب و ارتقاء ان برای صدها نفر از این دستگاه می‌باشد میزبان جدید به طور خودکار بر اساس قوانین تعریف شده توسط کاربر فراهم شده است. بازسازی سرور بسیار ساده به عنوان یک راه اندازی مجدد انجام می‌پذیرد.
3- چارچوب CLI چارچوب گسترده و پیشرفته‌ای از مجموعه‌ای غنی از دستورات سازگاز از جمله دستورات جدید برای تسهیل عیب یابی و تعمیر و نگهداری بر روی میزبان است. این چارچوب اجازه می‌دهد تا هویت و نقش و نظارت مدیریت دیگر مانند vcenter سرور و power CLI را به صورت محلی در Esxi استفاده کنید.
4- قابلیت‌های جدید Esxi5
- Esxi5- با پشتیبانی از ماشین‌های مجازی تا 32 پردازنده Cpu مجازی به شما اجازه می‌دهد تا کارهای فشرده و سنگین بر روی پلت فرم Esxi Vmware اجرا شود.
- شما می‌توانید ماشین مجازی ITB of RAM را به Esxi5 مجازی سازی کنید.
- پشتیبانی Esxi-5 از 3D گرافیکی برای ویندوز Aero می‌باشد که اجرای Aero پایه برنامه‌هایی 3D در ماشین مجازی می‌باشد.
- در اینده Esxi5 می‌توان از دستگاه‌های D.3 USB پشتیبانی کند دستگاه‌های D.3 USB می‌تواند مشتری وب سایت در حال اجرا به ماشین مجازی متصل کند.
در حال حاضر دستگاه USB متصل به میزبان پشتیبانی نمی‌شود.
- با ماشین‌های مجازی در حال اجرا در Esxi-5 می‌توانید از بوت شدن و از رابط‌های نرم افزاری یکپارچه و توسعه یافته (UEFI) (Extended firmware Interface) استفاده کنید.
- برای پیکربندی چند پردازنده مجازی رابط کاربر گرافیکی است. شما هم می‌توانید تعداد هسته‌های پردازنده مجازی را در ماشین مجازی پیکربندی کنید. قبل تر فقط از طریق تنظیمات پیشرفته امکان پذیر بود.
- حمایت گستره برای تمام ورژن‌های Vmware- Esxi4 در حال اجرا از Esxi5 نیز پشتیبانی می‌کند. و با Esxi4/ESX سازگار است.
- پشتیبانی تا 512 ماشین مجازی- Esxi-5 در مجموع حداکثر Z480 پردازنده مجازی را در هر میزبان پشتیبانی می‌کند.
- همچنین از سیستم با 160 پردازنده منطقی و تا ZTBRAM حمایت می‌کند
- ذخیره سازی DRS. از قابلیت‌های ان از تجمع منابع و قرار دادن اولیه خودکار که از مشکلات ذخیره سازی است. جلوگیری می‌کند.
- ذخیره سازی سیاست محور- این راه حل به ما اجازه می‌دهد تا درک و کنترل بیشتری نسبت به ویژگی‌های منابع ذخیره سازی داشته باشیم.
- ذخیره سازی مجتمع کردن با ذخیره سازی API-
- نتیجه اینکه با استفاده از مدیریت ذخیره سازی 5- Esxiکارامدتر و کاربران را راضی نگه داشته است.
- شبکه:
- کنترل پیشرفته شبکه کنترل O/I ایجاد شده در شبکه اجازه می‌دهد تا کاربران بتوانند پل‌های مجازی و زیرساخت‌های فیزیکی QOS با هر منبع اصلی پیوند بزنند.
- ارتقاء سوئیچ توزیع VNetwoRK Esxi-5 باعث شده تا ترافیک ماشین مجازی از طریق Netflow بهبود یافته و نظارت و عیب یابی از طریق SPAN و LLDP افزایش یابد.
- فایروال Esxi رابطه مدیریت Esxi-5 که توسط فایروال پیکربندی شده است. با استفاده از خط فرمان ESXI CLI محافظت می‌شود..
ما می‌توانیم ادرس‌های IP و یا محدوده ادرس IP که مجاز به دسترسی به هر یک خدمات هست را با تعریف قوانین پورت برای هر سرویس مشخص کنیم

Compatability by:
آخرین به روز رسانی سایت: سه شنبه, 22 اسفند 1391 - 00:26