جمعه 28 تیر 1398 | Friday 19 th of July 2019 صفحه اصلی گروه الکترونیکی کامپیوتر
6-1 مقدمه

وضعیت کنونی مجازی سازی همانند اینترنت در ده سال گذشته است. این موضوع نیز به یک موج تبدیل خواهد شد و کسی یارای مقاومت در برابر ان را نخواهد داشت. چرا که مجازی سازی باعث انجام گرفتن عملیات رایانشی ارزان تر (با همان کارایی) می‌شود و به وضوح نیز ساده تر از روش قبل است. زیرا به ماشین‌ها و نرم افزارها و نگهداری کمتری نیاز دارد. پس فراگیر خواهد شد.

*استقلال:
مجازی سازی دستاورد مهم دیگری نیز برای مراکز داده به ارمغان می‌اورد و ان استقلال است ،. اما با مجازی سازی، به سادگی می‌توان از محصولات یک شرکت چشم پوشی نمود و محصولات دیگری را جایگزین یا مکمل ان کرد. دانشکده داروسازی Baylor نمونه خوبی از همین مورد است. زیرا یک سیستم ذخیره سازی اطلاعات جدید را نصب نموده که ترکیبی از محصولات هیتاچی و Network Appliance است و در اینده نیز با تکیه بر همین مجازی سازی، می‌تواند هر محصولی را از هر سازنده‌ای تهیه نماید. Mike Layton مدیر سیستم‌های Enterprise شرکت Baylor می‌گوید: شما در این وضعیت حق انتخاب دارید و این انتخاب باعث پدید امدن رقابت در صنعت می‌شود.

*چالش‌ها:
البته هنوز مشکلاتی بر سر راه این فناوری وجود دارد و میزان مفید بودن این کار هنوز مورد اختلاف است همچنان که مجازی سازی باعث اسان تر شدن فرایند رایانش برای مدیران فنی می‌گردد، ان‌ها بیش از پیش به سیستم‌های خاص برای مانیتورینگ و مدیریت سرورها و شبکه‌های مجازی نیازمند می‌شوند.
Hubert Yoshide از شرکت هیتاچی، معتقد است که اگر ابراز مناسب برای رفع اشکال در مواقع بحرانی را نداشته باشید، مجازی سازی می‌تواند مشکل ساز شود.
 در واقع برخلاف بسیاری از دیگر فناوری‌های پیشرفته، مجازی سازی باعث پدید امدن روند یا جریانی در بین سازندگان تجهیزات نشده است، بلکه اکنون مشتریان به ماشین‌های کمتری برای انجام دادن همان کارها نیاز دارند و این یعنی پایین امدن حجم فروش سرورها و ادوات ذخیره سازی. در واقع بزرگانی همچون EMC، IBM، Dell و HP در معرض خطر قرار دارند.
اما این همه ماجرا نیست. شرکتی مانند Vmware، با افزایش درامد 104 درصدی روبه رو بوده است که حاصل تقاضای بازار برای نرم افزارهای مجازی سازی سرور بوده است.

Compatability by:
آخرین به روز رسانی سایت: سه شنبه, 22 اسفند 1391 - 00:26