سه شنبه 4 تیر 1398 | Tuesday 25 th of June 2019 صفحه اصلی گروه الکترونیکی کامپیوتر
بخش دوم : معرفی سیستمهای مشابه

سیستم مدیریت محتوای جوملا : این سیستم یک سیستم مدیریت محتوای قوی بر پایه زبان PHPمیباشد که داری امکانات بسیاری از جمله امکان ایجاد صفحات و منو ، امکان افزودن ماژول ، امکان افزودن قالب و تغییر اتوماتیک محتوای سایت براساس قالب جدید ، امکان افزودن فایل و بسیاری امکانات دیگر.

این سیستم به دلیل سادگی و کد باز و رایگان بودن امروزه از محبوبیت بسیاری برخوردار است .

سیستم مدیریت محتوای دات نت نیوک (.Net Nuke): این سیستم یک سیستم مدیریت محتوای قوی بر پایه تکنولوژی ASP.Netمیباشد که دارای امکانات بسیاری از جمله امکان ایجاد صفحات و منو ، امکان افزودن ماژول ، امکان افزودن قالب و تغییر اتوماتیک محتوای سایت براساس قالب جدید ، امکان افزودن فایل و بسیاری امکانات دیگر.

کار با این سیستم از کار با جوملا سخت تر است اما مزیت عمده ان نسبت به جوملا این است که محیط توسعه کندی ندارد . این سیستم برای افرادی که با تکنولوژی .Netکار می کنند شناخته شده و قابل استفاده است .

در مقایسه با این دو سیستم ، سیستم الماس بدلیل استفاده از تکنولوژی جاوااسکریپت از سرعت بالاتری برخوردار بوده و همچنین سادگی کار با ان بسیار زیاد باشد . ضمنا این سیستم به هنگام لود فایلهای جاوااسکریپت تنها فایل مربوطه را لود میکند که تاثیر شگرفی در سرعت لودشدن محتوا دارد . گرچه این سیستم بدلیل تازگی برخی امکانات سیستمهای فوق را ندارد . 

Compatability by:
آخرین به روز رسانی سایت: سه شنبه, 22 اسفند 1391 - 00:26