چهارشنبه 5 تیر 1398 | Wednesday 26 th of June 2019 صفحه اصلی گروه الکترونیکی کامپیوتر
نصب برنامه

-  ایجاد دیتابیس

اسکریپتهای دیتابیس را روی سرور اجرا کنید.

به عنوان مثال می توان از طریق نرم افزار Microsoft SQL Serverبه شکل ریموت به دیتابیس هاست وصل شده و سپس از طریق Query Analyserاسکریپتها را اجرا کرد .

2-  اپلود فایلهای برنامه

فایلهای برنامه را به روی هاست اپلود میکنید .

3- اموزش چگونگی کار با نرم افزار

1 – ورود به بخش مدیریت

17

تصویر17ـ ورود به قستم کنترل پنل مدیریت سایت

2 – پس از ورود با توجه به عملیات مد نظر یکی از منوهای زیر را انتخاب میکنیم .

18

تصویر18ـ صفحه اصلی بخش مدیریت سایت

3 – در صورت انتخاب منوی سایت قادر خواهید بود تنظیمات اصلی ، تنظیمات صفحه اصلی ، تنظیمات مربوط به مدیریت کاربران و مدیریت نقشها را انجام دهید .

19

تصویر19ـ منوی سایت

4 – پس از انتخاب زیر منوی تنظیمات اصلی موارد نشان داده شده زیر را وارد کنید و کلید ثبت تغییرات را بزنید .

20

تصویر20ـ تنظیمات اصلی سایت

5 – در صورت انتخاب زیر منوی صفحه اصلی میتوانید روی هر یک از بخشهای مشخص شده کلیک کرده و ان بخش را ویرایش کنید .

21

تصویر21ـ بخش تنظیم صفحه اصلی سایت

برای ویرایش بخشهای Header، Footerو صفحه اصلی پس از انتخاب بخش دکمه ویرایشگر را بزنید و پس از باز شدن ویرایشگر با استفاده از کدهای HTMLقادر به ویرایش محتوای این سه قسمت خواهید بود .

22

تصویر22ـ قسمت ویرایش هدر سایت

23

تصویر23ـ ویرایشگر جهت تغییر هدر سایت

در صورتی که تمایل به ویرایش محتوای بخشهای 1 ، 2 ، 3 و 4 دارید ، پس از انتخاب بخش قادر خواهید بود از بین ماژولهای قابل انتخاب روی ماژول مورد نظر کلیک کرده و انرا برای نمایش در ان قسمت انتخاب کنید .

23

تصویر24ـ ویرایش پانل راست  سایت (افزودن ماژولهای دلخواه به قسمت 2)

6 – در صورتی که قصد ویرایش کاربران را دارید زیر منوی مدیریت کاربران را انتخاب کنید .

25

تصویر25ـ مدیریت کاربران

در اینجا با استفاده از لینک ایجاد کاربر قادر به افزودن کاربر جدید در یک نقش خاص خواهید بود .

26

تصویر26ـ افزودن کاربر جدید

برای ویرایش کاربران تعریف شده روی نام کاربری در لیست کلیک کنید و اطلاعات ان کاربر را ویرایش کنید .

27

تصویر27ـ ویرایش کاربر

در صورتی که قصد دارید کاربری را غیر فعال کنید روی عکس مشخص شده زیر کلیک کنید . برای فعال کردن کاربران نیز همین کار را انجام دهید .

28

تصویر28ـ فعال و غیرفعال کردن کاربران


 

7 – در صورتی که قصد افزودن یا ویرایش نقش خاصی به نرم افزار دارید زیر منوی مدیریت نقش را انتخاب کنید . این قسمت شبیه مورد 6 میباشد .

29

تصویر29ـ مدیریت نقش (نقش های کاربران)

8 – در صورتی که قصد افزودن یا ویرایش منو را دارید منوی مدیریت منوها را انتخاب کنید .

30

تصویر30ـ قسمت مدیریت منوها

در اینجا قادر خواهید بود با استفاده از لینک جدید منوی جدیدی بسازید و اگر قبلا منویی ساختید با انتخاب ان و از طریق لینک ویرایش منو انرا ویرایش کنید .

31

تصویر31ـ تعریف منوهای مختلف

اگر قصد افزودن زیر منو به منو را دارید این کار از طریق لینک افزودن منوی جدید امکان پذیر میباشد . همچنین در صورتی که قصد دارید زیر منوی خاصی را ویرایش کنید روی زیر منو کلیک کنید . در اینجا علاوه بر ویرایش عنوان منو قادر خواهید بود نوع باز شدن صفحه (Browse Type)را تعیین کرده و همچنین نوع لینک (داخلی یا خارجی ) بودن را نیز تعیین کنید . درصورتی که لینک داخلی باشد ادرس از مقالات قبلی نوشته شده خواهد بود و در غیر اینصورت باید یک ادرس اینترنتی وارد کنید .

32

تصویر32ـ تعریف زیرمنو

9 – در صورتی که قصد ویرایش مدیریت محتوا را دارید پس از انتخاب منوی مدیریت محتوا درصورتی که قبلا هیچ بخشی تعریف نکرده باشید ابتدا باید یک بخش تعریف کنید و پس از ان در بخش تعریف شده یک قسمت تعریف کنید و نهایتا در قسمت تعریف شده قادر خواهید از طریق زیرمنوی مدیریت مقالات و با انتخاب بخش و قسمت موردنظر از طریق دکمه افزودن مقاله جدید یک مقاله جدید ایجاد کنید . در این قسمت از طریق ستون ACمیتوانید مقاله را فعال یا غیر فعال کنید و از طریق ستون FPمشخص کنید که ایا این مقاله در صفحه اصلی نشان داده شود یا خیر .

10- جهت ایجاد صفحات مختلف، ابتدا باید بخش و قسمت را از طریق زیر منوی مدیریت محتوا ایجاد کنید. با کلیک بر روی مدیریت بخش، لیست بخشهای ایجاد شده را می توانید مشاهده کنید. در صورتی که نیاز به افزودن بخش جدید داشتید، می توانید از طریق دکمه افزودن بخش جدید، اقدام به ایجاد ان کنید. تصاویر ذیل نمونه ای از این کار را نشان می دهد:

32-34

تصویر33ـ مدیریت بخش

 

 

تصویر34ـ ایجاد بخش جدید

11- پس از تعریف بخش مورد نظر، باید برای هر بخش یک قسمت نیز تعریف شود. جهت ایجاد قسمت مورد نظر، بر روی دکمه افزودن قسمت جدید کلیک کنید.

35-36

 

 

 

 

12- در نهایت با استفاده از مدیریت مقالات، می توانید صفحات مورد نظر خود را با دکمه افزودن مقاله جدید، ایجاد کنید. در این قسمت به ازای هر مقاله یک صفحه جدید به صورت پویا بر روی سایت شما قرار خواهد گرفت؛ که در صورت لزوم می توانید با استفاده از مدیریت منوها، برای مقالات، لینک مناسب را ایجاد کنید.

37

تصویر37ـ لیست مقالات موجود

 

38

تصویر38ـ ایجاد مقاله جدید

13 – در صورتی که قصد ویرایش ماژول خاصی را دارید ، میتوانید با انتخاب منوی ماژولها و سپس ماژول مورد نظر مشخصات انرا ویرایش کنید . دقت کنید در این نسخه امکان افزودن ماژول جدید موجود نمیباشد.

39

تصویر39ـ ماژول ها

14 – ماژول احراز هویت : در این قسمت قادر خواهید بود یک نمونه جدید از این ماژول ایجاد کنید ، نمونه های ایجاد شده را ویرایش و غیرفعال کنید و پس از هر تغییری پیش نمایش انرا مشاهده کنید . در این قسمت مورد Xنشان دهنده قرار گرفتن ماژول در یکی از قسمتهای 1 تا 4 صفحه است و Yنشان دهنده اولویت قرارگیری ماژول در ان قسمت خاص میباشد .

40

تصویر40ـ ماژول احراز هویت

 

41

 

 

 

 

15 – ماژول سخن روز : در این قسمت قادر خواهید بود سخن روز ایجاد کرده و سخنانی را که مدنظرتان میباشد در ان قرار دهید . در این قسمت همچنین قادر به غیرفعال کردن و یا ویرایش سخن روز میباشید .

43

تصویر43ـ ماژول سخن روز

 

44

تصویر44ـ تعریف ماژول سخن روز

16 – ماژول مدیریت فایلها : در این قسمت قادر خواهید بود از طریق منوی مدیریت فایلها، فایلهای موجود بر روی هاست خود را از قبیل ایجاد شاخه، حذف شاخه، اپلود فایل، دانلود فایل، حذف فایل انجام دهید.

45

تصویر45ـ مدیریت فایلها

 

46

تصویر46ـ مدیریت فایلها - انتخاب یک شاخه

17 – ماژول امار سایت : در این قسمت قادر به ایجاد امار سایت جدید خواهید بود. همچنین همانطور که در شکل زیر مشخص شده قادر خواهید بود تعیین کنید چه مواردی در امار سایت نمایش داده شود .

47

 

 

Compatability by:
آخرین به روز رسانی سایت: سه شنبه, 22 اسفند 1391 - 00:26