دوشنبه 6 خرداد 1398 | Monday 27 th of May 2019 صفحه اصلی گروه الکترونیکی کامپیوتر
2-2-1) ویژگی های Visual studio 2008

این نسخه از نرم افزار مایکروسافت ویژوال استودیو 2008 ،ساده ترین و بهترین راه حل برای برنامه نویسان و توسعه دهندگان نرم افزار است که منجر به کاهش ریسک پذیری و افزایش بازده کار ان ها می شود .

در این برنامه ابزارهایی برای هر کدام از مراحل تولید نرم افزار در زمینه تولید و توسعه با استفاده از ازمون و deploymentوجود دارد که این امکان را برای برنامه نویسانفراهم می کند تا تمامی تصورات خود را  رها کرده و با استفاده از امکانات ویژه وفوق العاده تاثیر گذار ارزوهای خود را تحقق بخشند .

مایکروسافت ویژوال استودیو 2008 یک محیط برنامه نویسی توسعه یافته ،متشکل از ابزارها و زیر ساخت های سرور را به ما ارائه می دهد بطوری که کل فرایند تولید برنامه های کاربردی را ساده سازی می کند. این نرم افزار فرایند ساخت برنامه را به روش کاملاً پر بازده،قابل پیش بینی و اختصاصی ارائه می دهد و محیط برنامه نویسی ساده و کارامدی را در اختیار برنامه نویسان قرار می دهد .

این برنامه با ارائه ی ابزارهای مناسب، به ساخت نرم افزارهای جدید یا ارتقاء برنامه های کاربردی موجود کمک بسیار ارزنده ای می کند و مجهز به قدرتمندترین نمونه ها، ابزارهای معماری و توسعه یافته است که دریچه های تازه ای در حوزه تولید و ساخت برنامه های کاربردی می گشاید. این برنامه موجب افایش تعداد پلتفورم ها وفناوری های برنامه نویسی می شود. در این نسخه با استفاده از ویژگی های پیشرفته باعث افزایش همکاری بیشتر می شود ودر زمینه رفع سریع اشکالات اقدام به استفاده از تست های جامع و ابزارهای اشکال زدایی نموده است، وراه حل های تضمینی را باکیفیتی را به توسعه دهندگان نرم افزار ارائه می دهد.

علت استفاده از این نرم افزار در پیاده سازی این پروژه به دلیل وجود قابلیت های زیر است:

1.  قابلیت ساخت برنامه های مختلف، ارائه امکانات جدید:

این برنامه با بهره مندی از نمونه سازی جدید،مدل سازس و طراحی ابزار بصری برنامه نویس را قادر به ایجاد برنامه های ابتکاری برای ویندوز و وب می نماید.

قابلیت ایجاد یک چشم انداز مشترک به عنوان پایه و اساس خلاقیت با SketchFlowدر Microsoft Expression Studioو Team Foundation Server

بهره برداری از مزایای جدید برنامه و قابلیت های ارائه شده توسط برنامه های چند هسته ای و تعداد بیشماری از ابزارهای توسعه یافته.

2.  سادگی و توسعه ی محیط برنامه نویسی و افزایش مهارت ها :

امکان تکمیل مراحل برنامه نویسی، رمزگذاری، مدل سازی، تست، اشکال زدایی و امور مربوط به deployment.

استفاده از استاندارد های موجود و مهارتها با هدف افزایش انواع برنامه های کاربردی از قبیل Microsoft SharePointو Windows Azure.

3. مجهز به ابزار تست قدرتمند با ویژگی های مدیریتی فعال جهت کمک کردن به ساخت برنامه های کاربردی مناسب با روش های مطلوب :

استفاده از اشکال زدای جدید  IntelliTraceجهت قرنطینه کردن بخش معیوب در تاریخچه برنامه کاربردی ضبط شده.

امکان استفاده از ابزارهای مدیریت پروژه فعال از قبیل گزارشگیری های جدید، کاربرگ های برنامه ریزی شده وغیره.

قابلیت استفاده از  امکانات ویژه با کمک ابزارهای تست دستی و خودکار.

   ویژوال استودیو 2008 و.Net Framework 3هر دو بر اصول اصلی برنامه نویسی متمرکز شده اند، و از اخرین سیستم عامل ها پشتیبانی می کنند وبر ساخت انواع برنامه های کاربردی ویژه، بهبودی معماری هسته توجه می کنند..Net Framework  یک مجموعه وسیع از امکانات برنامه نویسی ویک فناوری

نرم افزاری است که روی بسیاری از نسخه های سیستم عامل مایکروسافت ویندوز قابل اجرا است. زبانهای (C#)و ویژوال بیسیک دات نت و (J#)   و (ASP.Net)همگی از چارچوب دات نت استفاده می کنند.

برنامه های نوشته شده در این چارچوب، ابتدا به زبان میانی مایکروسافت و Metedataترجمه شده وسپس توسط CLRاجرا می شوند.

دات نت باعث شد که قذرت برنامه نویسی در زبانهای تحت این چارچوب یکسان شودو تفاوت فقط در نوع کد نویسی باقی بماند،چون ابزار وقدرت در دات نت از خواص دات نت است.

تغییر عمده ای که در برنامه نویسی در دات نت نسبت به گذشته قابل رویت است نحوه اتصال به پایگاه داده است که علاوه بر روشهای قدیمی مانند DAOو ADOمی توان از فناوری جدی ADO.netاستفاده کرد.

در این روش نحوه اتصال، خواندن ونوشتن کاملاً متفاوت است که این تفاوت سهولت در برنامه نویسی و سرعت در تبادل اطلاعات را ارائه خواهد داد.

مجموعه ی بسیار کاملی از ابزارهای ساخت برنامه های کاربردی تحت وب می باشد.بعلاوه به منظور ساخت برنامه های دسکتاپ با قدرت اجرایی بالا، می توانید جهت ساده سازی طراحی تیمی و deployment،ابزارهای قدرتمند Visual Studioو سایر فناوری های دیگر بهره مند گردید.

این برنامه قابلیتهای ابتکاری و نواوری های کلیدی متنوعی در زمینه های زیر ارائه می دهد:

4. دموکراتیزه کردن مدیریت (ALM) Application Lifecycle Managment   بسیاری از نقشها در سازمان توسعه پیوند می دهد.2008  Visual Studio Team System همچنان به تقویت سازمان برای ایجاد پلتفورم برای برابری عملکرد و تعهد مشترک در سراسر فرایند ALMخود ادامه می دهد.

نواوری و امکانات پیشرفته   کمپانی عیم مایکروسافت هر ساله از فناوری های نوین و امکانات متعدد در زمینه توسعه فرایندهای جدید بهره می گیرد. در این نسخه ابزار و چارچوب جدیدی برای پشتیبانی از اخرین نواوری ها در معماری نرم افزار، توسعه و deployment  معرفی شده است. نواوری ها و امکانات جدید در زبانهایC#  و Visual Basicیکی دیگر از ویژگی های این برنامه به شمار می رود.

Compatability by:
آخرین به روز رسانی سایت: سه شنبه, 22 اسفند 1391 - 00:26