چهارشنبه 5 تیر 1398 | Wednesday 26 th of June 2019 صفحه اصلی گروه الکترونیکی کامپیوتر
بخش اول (معرفی مختصری از سیستم کلوپ اجاره فیلم )

از تجارت الکترونیک برای تجارت از طریق سیستم های اطلاعاتی و ارتباطی بکار می رود. تجارت الکترونیک نقش بسزا و چشم گیری در زندگی روزمره ما به عهده گرفته است و  یکی از ساده ترین و کار امد ترین نقش تجارت الکترونیک در زندگی روزمره کاربران اینترنتی خرید و فروش اجناس می باشد.

اینترنت باعث ایجاد ارتباطات بین افراد شده که در این رابطه می توان به فروشگاه های اینترنتی اشاره نمود که در چند مدت اخیر شاهد راه اندازی بسیاری از این فروشگاه ها توسط افراد و شرکت های ایرانی در سطح اینترنت بوده ایم.       

 فروشگاههای اینترنتی سایت هایی هستند که در ان محصولات مختلفی از یک شرکت خاص یا شرکت های مختلف به صورت انلاین به مشتریان به همراه سرویس های مختلف ارائه می شود. کابران می توانند با مراجعه به سایت های فوق از محصولات مختلف و توضیحات مرتبط مطلع شوند و همچنین می توانند به صورت مستقیم محصولات مورد نیاز خود را از شرکت های اصلی با قیمت کمتر و با سرعت بیشتر( به دلیل عرضه مستقیم) خریداری نمایند.

با توجه به مشغله زیاد افراد یا عدم تمایل انها برای حضور در سالنهای سینما به علت ازدحام ، صرف هزینه زیاد ، هدر رفتن وقت و... افراد ترجیح می دهند با صرفه جویی در وقت و زمان خود فیلم مورد علاقه ی خود را در منزل تماشا کنند.

تهیه کردن فیلم نیز یکی از مشکلات خریداران است . برای مثال برای تهیه یک فیلم باید به چند فروشگاه عرضه محصولات فرهنگی مراجعه کرد با توجه به صرف زمان و هزینه زیاد و گاهی این فیلمها از کیفیت کافی برخوردار نیستند . راحتی خرید و صرف هزینه مناسب و کیفیت محصولات باعث تشویق افراد مختلف به استفاده از محصولات فرهنگی می شود.

با توجه به گسترش خرید و فروش کالا از طریق اینترنت و سهولت دسترسی و خرید و نیاز مردم در صرفه جویی در وقت و هزینه این سایت برای اسان سازی استفاده افراد مختلف از فیلم های روز دنیا و همچنین بالا بردن کیفیت محصولات ارائه شده به مشتریان راه اندازی شده است و در پیاده سازی ان سعی در رفع نیاز مشتری شده است. برای این کار وظایف و عمکلرد ها اولویت بندی شده است و اقدام به راه اندازی سیستمی با عنوان کلوپ اجاره فیلم کرده ایم.

سیستمی که اینجا به معرفی ان پرداخته شده است  یک سیستم اجاره فیلم می باشد که به توضیح کوتاهی از نحوه عملکرد و ویژگیهای ان در زیر شرح داده شده است .

سه نوع کاربر متفاوت در سیستم تعریف گردیده است : مدیر سایت ، کاربران عضو سایت و کاربران غیر عضو .

مدیر سیستم وظایفی مانند تعریف اطلاعات و تنظیمات پایه ، فعال و غیر فعال کردن کاربران و ویرایش انها ،  ثبت و ویرایش فیلم و ارتباط با کاربران را دارا می باشد.

کابر غیر عضو کاربری است که حین ورود به سایت عضو نمی شود در عین حال می تواند موجودی فیلم ها و اخبار سایت را تماشا کرده و اطلاعات مربوط به فیلم ها را رویت کند.

کاربر عضو سایت در حین ورود به سایت عضو شده و نام کاربری و رمز عبور دارد که در هر ورود میتواند پروفایل شخصی خود را دیده و ویرایش کند و همچنین علاوه بر دیدن اخبار و اطلاعات سایت راجع به انها نظر دهد و همچنین فیلم های مورد نظر خود را اجاره کند و با استفاده از فیشی که به مبلغ فیلم مورد نظر در بانک پرداخت کرده را در سایت ثبت کرده و فیلم را دریافت کند. در ضمن کاربر عضو سایت هر وقت که بخواهد می تواند با مدیر سایت ارتباط پیامی برقرار کند.

این سایت، سایتی پویا ست که با هدف اصلی ساده سازی خرید در زمینه فیلمها طراحی شده است. از امکانات این سایت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • قابلیت دسترسی به اطلاعات جامعی از فیلمهای روز
  • امکان دسترسی به اطلاعات کامل فیلم (کارگردان ، بازیگران ، مدت زمان فیلم و ... ) با داشتن نام فیلم.
  • دسترسی به جدیدترین اخبار و اطلاعیه ها در رابطه با فیلمها
  • امکان ارسال پیام به مدیر سایت و بلعکس و امکان تبادل نظر.
  • امکان اجاره فیلم
  • داشتن پروفایل شخصی برای هر کاربر

در این سیستم هر شخص پس از ورود به سایت می تواند اخبار جدید مربوط به فیلم ها و اطلاعات مربوط به فیلم های موجود در سایت و همینطور لیست فیلم های موجود در سایت را ببیند و همینطور در صورت تمایل فرم مربوط به عضویت در سایت را پر کرده و پس از تایید ان عضو ثابت  سایت شود .

هر کاربر عضو دارای یک پروفایل شخصی است که در این پروفایل می تواند اطلاعات شخصی خود را ویرایش کند ، فیلمی را اجاره کرده و حساب خود را کنترل کند ، فیش مربوط به فیلم های قبلی خریداری شده را ثبت کند و با استفاده از بخش ارتباط با مدیر سایت با تایپ پیام مورد نظر خود ، پیامی را به مدیر سایت ارسال کند

Compatability by:
آخرین به روز رسانی سایت: سه شنبه, 22 اسفند 1391 - 00:26