دوشنبه 23 تیر 1399 | Monday 13 th of July 2020 صفحه اصلی گروه الکترونیکی کامپیوتر
1-2-2-1- زبان برنامه نویسی C#

      ویژوال استادیویک مجموعه از برنامه‌هایی است که ارتباط بسیار نزدیک با هم دارند کهمایکروسافت ان را به توسعه دهندگان و برنامه نویسان برنامه‌های کاربردی اهدا نمودتا انها را وادار نماید در محیطی توسعه یافته بر روی پلت فرم های ویندوز و دات نتبه ساخت برنامه‌های خود بپردازند.

ویژوال استادیومی‌تواند برای نوشتن برنامه‌هایکنسولی  ویندوزی  سرویس های ویندوز  برنامه‌های کاربردی موبایل  برنامه‌هایکاربردیASP.NETو سرویسهای وبASP.NETبنا به انتخاب شما همراه با زبانهایی مانندC++،C#،VB.NET،J#استفاده شود . باویژوال استادیوواقعا چه کارهایی می‌توانانجام داد ؟ در زیر تعدادی از کاربردهایی را که برای تولید انها می‌توان ازویژوال استادیواستفاده نمود معرفی گردیده اند.

Console applications :  این کاربرد برایاجرای خطوط دستور البته بدون محیط گرافیکی استفاده می‌شود که از این کاربرد برایبرخی از ابزارهای کوچک یا برای اجرا شدن کدها توسط دیگر کاربردها استفاده می‌شود.

 : Windows forms applications  برای برنامه‌های کاربردی ویندوزی که با استفاده از.NET frameworkنوشته می‌شوند.

 :Windows servicesسرویس ها برنامه‌های کاربردیهستند که در پس زمینه ویندوز اجرا می‌شوند. ASP.NET applications: ASP.NET یکتکنولوژی قدرتمند که برای طراحی و ساخت صفحات وب پویا استفاده می‌شود.

ASP.NET: ASP.NET web services مدل سرویسهای وب را بطور کامل فراهم نموده تا شما براحتی و باسرعت سرویسهای وب را تولید نمایید.

 ویژوال ا ستودیو همچنین شامل پروژه‌هایی برای توسعه برنامه‌های کاربردی شما  کار با پایگاه داده وساخت گزارشها می باشد.

- چارچوب دات نت

Frameworkمجموعه ای از فایل های مورد نیاز سیستم عامل (شامل فایل های DLLو رجیستری و واسطه های استاندارد ارتباط برنامه ها بایکدیگر) است که برای اجرای برنامه های نوشته شده تحت دات نت ضروری میباشد. یعنی یک پکیج کامل از تمام dllهای مورد نیاز برنامه هایی که با خود دات‌نت نوشته شده اند.

( توجه: برای اجرای برنامه های تحت جاوا نیز نیاز به نصب JAVA virtual machineدارید که در اصل فریم  ورک جاوا است).

 

چون دات نت میخواهد از فلسفه سادگی “keep it simple” پشتیبانی کند بهمین دلیل اساس کار نصب برنامه ها copy-only installationمیباشد . یعنی دیگر نیازی به پکیج کردن برنامه ها توسط برنامه نویس و نصب توسط کاربر نیست . بلکه تمامی فایل های کتابخانه ای (dll) مورد نیاز را فریم ورک تامین میکند و برنامه ها با روش فقط کپی در ویندوز کار میکنند. 

Compatability by:
آخرین به روز رسانی سایت: سه شنبه, 22 اسفند 1391 - 00:26