شنبه 4 خرداد 1398 | Saturday 25 th of May 2019 صفحه اصلی گروه الکترونیکی کامپیوتر
5-3-سایر ویژگی های ASP.NET

1.  بدنه NET. دارای بیش از ۴۵۰۰ کلاس اماده جهت استفاده در ASP.NETاست. این کلاس ها تقریبا هر نیازی را در برنامه نویسی براورده می کنند.

2.  شما در ASP.NETمی توانید از هر زبان برنامه نویسی که با بدنه NET. سازگار باشد استفاده کنید. این زبانها عبارتند از VisualBasic.NETو #Cو JScript.NET. از طرف دیگر تعدادی زبانهای دیگر توسط بعضی از شرکتهای فعال در این زمینه به مجموعه زبانهای استاندارد ASP.NETافزوده شده است. بعنوان مثال اگر مایل باشید حتی می توانید از PERLو COBOLهم در ASP.NETاستفاده کنید.

3.  با ابزارهای موجود در ASP.NETمی توان صفحات پیچیده وب را براحتی طراحی نمود. بعنوان مثال با استفاده از ابزار DataGridمی توان به اسانی داده های موجود در یک بانک اطلاعاتی را تحت وب نمایش داد.

4.  خروجی کش شده: سیستم کش asp.netبه طور شگفت اوری کارایی نرم افزار شما را افزایش میدهد. هنگامی که سیستم کش در یک صفحه فعال باشد، asp.netفقط و تنها و فقط یک بار کد را اجرا میکند و صفحه را در حافظه خود نگه میدارد بارهای دیگر فقط نتیجه این اجرا را برای درخواست کننده میفرستد. این عمل باعث صرفه جویی در پردازش سرور میشود و از اجرای چند باره یک کد جلو گیری میکند. کش شدن خروجی مخصوصا در صفحات متصل به دیتابیس باعث افزایش کارایی و کاهش تراکنش با دیتابیس میشود.

Compatability by:
آخرین به روز رسانی سایت: سه شنبه, 22 اسفند 1391 - 00:26