سه شنبه 21 مرداد 1399 | Tuesday 11 th of August 2020 صفحه اصلی گروه الکترونیکی کامپیوتر
فصل ششم- جمع بندی و نتیجه گیری

در این مستند، با مراحل تحلیل,طراحی و پیاده سازی نرم افزار مربوطه, به عنران یک نمونه ی ملموس و واقعی برنامه نویسی اشنا شدیم. به این معنا که توانستیم با استفاده از چندین ابزار مختلف از جمله زبان برنامه نویسی و واسط کاربر مناسب و نیز استفاده از بانکهای اطلاعاتی مرتبط و جداولی که با ارتباطات منطقی به یکدیگر پیوسته شده اند, به تولید نرم افزاری بپردازیم که بتواند تا حد چشمگیری مشکلات هزینه, زمان, اشتباهات کاربران و سردرگمی ها و پیچیدگی های سیستم بروکراسی را تقلیل دهد.امید است که تهیه این نرم افزار که  به  عنوان گامهای اولیه یک دانشجو در زمینه برنامه نویسی محسوب می شود, نقطه ی عطف و امیدواری  برای طراحی های بزرگ و اتی باشد و نیز توانسته باشد با تهیه این مستند, امرحل تهیه نرم افزار مورد نظر را به شیوه ی مهندسی تا حد مطلوبی به تصویر کشیده باشد.

بدیهی است که رعایت اصول و قواعد و نیز استفاده از زبانها و نرم افزارهای برنامه نویسی به روز دنیا, راهی در جهت تسهیل مراحل تهیه یک نرم افزار خواهد بود و نیز قابلیت اعتماد کاربر و برنامه نویس را بالا برده و از خطاها و پیچیدگی های احتمالی می کاهد. لذا رعایت قواعد مندرج در هر فصل از این مستند, از جمله تاکیدات ما برای دستیابی به برنامه ای بهتر خواهد بود.

با طراحی این نرم افزار سعی شد که تا حد امکان، مشکلات مطرح شده در فصل اول برطرف شود. گرچه بر این

عقیده ایم که مشکلات به طور کامل مرتفع نشده است و هنوز با تست های متوالی نرم افزار در حین کار باید بهینه شود و مشکلات به حداقل برسد.

با ارائه ی موفقیت امیز این پروژه، این امید در دل ما نقش بست که با تجارب هر چند اندک در انجام این پروژه، گام های ارزنده ای با استفاده از طراحی شیء گرا برداریم و راه خود را برای پیوستن به جرگه ی پیشگامان این عرصه راحت تر و روشن تر ببینیم و به خدمتی شایسته به این مرز و بوم براییم.

Compatability by:
آخرین به روز رسانی سایت: سه شنبه, 22 اسفند 1391 - 00:26