یکشنبه 25 آذر 1397 | Sunday 16 th of December 2018 صفحه اصلی گروه الکترونیکی کامپیوتر
1-3- تعریف سایت جامع فروشگاهی و مراحل طراحی سایت

منظور از جامعیت سایت،این نیست که شامل هر گونه کالا یا اینکه شامل اطلاعات در همه زمینه ها باشد بلکه سایت جامع فروشگاهی خاص شامل تمام اطلاعات مورد نیازدر زمینه خاص و در مورد تمام موجودات ان جامعه باشد. سایت جامع فروشگاهی باید اطلاعاتی در حد براورد نیازهای کاربر ودر مورد اکثریت کاربران خاصش را در برداشته باشد. سایت جامع فروشگاهی، باید توانایی این را داشته باشد،که نیازهای کاربر خویش را برای رسیدن به هدفی مشخص  براورده سازد. در اصل یک سایت فروشگاهی می تواند از امکاناتی مشابه دیگر سایتها برخوردار باشد،اما نباید از رسالت اصلی خود خیلی فاصله بگیرد.

طراحی سایتهای اینترنتی تا حد زیادی بستگی به موارداستفاده ان سایت و نیازهای کاربران ان دارد. اگر در طراحی سایتنیاز کاربران در نظرگرفته نشود و یا نیازها به صورت روشن مشخص نشوند نباید انتظار داشت تا سایت کارایی لازم را داشته باشد.   

هنگامی که از اینترنت برای نخستین بار در مقاصد نظامی استفاده می شد، هیچکس نمی توانست کاربردهای وسیع ان را در اینده ای نزدیک پیش بینی کند. اینترنت، امروزه به عنوان جزو لاینفک زندگی بسیاری از مردم، در سازمانها، شرکت ها و حتی خانه ها راه یافته و زندگی انها را تحت تاثیر قرار داده است.

اینترنت، کاربردهای بسیار زیادی در زندگی مردم دارد. افراد مختلف، بسته به شرایط سنی و مقتضیات کاری و تخصصی خود، از اینترنت استفاده های مختلفی می کنند . پاره ای از کاربردهای معمول اینترنت عبارتند از:

- دریافت و ارسال ایمیل

- جستجوی مقالات و مطالب علمی و تخصصی

- اگاهی از جدیدترین اخبار

- تفریح و سرگرمی

- افزایش معلومات عمومی در زمینه های مختلف

- گفت وگوی اینترنتی و تشکیل اجتماعات انلاین

 

قبل از ایجاد وب سایت باید در مورد اینکه سایت شما چه کاری می خواهد انجام دهد، فکر کنید. همچنین باید در مورد زمینه یا موضوع اصلی هر صفحه وب و نیز نوع و حجم اطلاعاتی که می خواهید در هر صفحه قرار دهید، تصمیم گیری کنید. برای ایجاد یک وب سایت باید مراحل زیر را دنبال نمایید:

  • جمع اوری اطلاعات
  • سازمان دهی اطلاعات
  • ورود اطلاعات
  • ایجاد پیوندها
  • انتشار در وب 
Compatability by:
آخرین به روز رسانی سایت: سه شنبه, 22 اسفند 1391 - 00:26