یکشنبه 25 آذر 1397 | Sunday 16 th of December 2018 صفحه اصلی گروه الکترونیکی کامپیوتر
2-3-2- چرایی استفاده از PHP

میزان بهینه سازی:همزمان با اسکریپت کردن زبانهاساختار الگو گونه برای نمایش ترتیب حوادث PHPبه طور طبیعی به صورت کد مرجع خوانا برای تولید سرورهای وب نگه داری می‌شود . بنابر این ساختار الگوگونه برای PHPدر زمان اجرا توسط ماشین PHPکامپایل خواهدشد.کامپایل کردن در زمان اجرا دفعاتاجرای فایل اغاز گر را افزایش می‌دهد.چون یک مرحله اضافه به زمان اجرا می افزاید. ساختار الگوگونه PHPمی‌تواند قبل از زمان اجرا توسط مترجم هایی درست شبیه زبانهای برنامه نویسی همچون Cترجمه شود.( زبان برنامه سازی PHPبرنامه دار است تا جائیکه برای تمدید کردن ان استفاده شود.)

    کد می‌تواند کیفیت کد کامپایل شده را با کم کردن اندازه ان و ایجاد کردن تغییراتی که بتواند زمان اجرا را کاهش دهد و کارایی را بهبود ببخشد بالا ببرد و بهینه نماید. نوع کامپایلر PHPانچنان است که اغلب فرصت برای بهینه سازی کد ان وجود دارد.به طور مثال می‌توان برای بهینه سازی کد بهینه ساز Zendرا نام برد. شتابگر PHPمی‌تواند سطح کارایی را با ذخیره کردن نوع کامپایل شده‌ای از ساختار PHPدر حافظه تسهیم شده بالا ببرد تا از هزینه‌های تجزیه و کامپایل کد در زمان اجرا جلوگیری شود.

ایمنی: میزان ناامنی نرم افزار نوشتاری PHPکه توسط نرم افزار های رایج دیگر در معرض اسیب پذیری است به این صورت می‌باشد: دوازده درصد در سال2003,بیست در صد در سال 2004,بیست و هشت در صد در سال 2005,چهل و سه در صد در سال 2006,سی و شش در صد در سال2007 و سی و سه در صد در بخشی از سال 2008 بیشتر از یک سوم اسیب پذیری نرم افزار PHPبه تازگی صورت گرفته .اغلب اسیب ها با پیروی نکردن از قوانین برنامه نویسی ایجاد می‌شود و این اسیب ها مرتبط با نسخه قدیمی  PHPاست. یکی از مهمترین این نا امنی ها متغیر های رجیستری هستند که از سال 2002در PHPنسخه 4.2 بدون استفاده شده اند. 

Compatability by:
آخرین به روز رسانی سایت: سه شنبه, 22 اسفند 1391 - 00:26