یکشنبه 25 آذر 1397 | Sunday 16 th of December 2018 صفحه اصلی گروه الکترونیکی کامپیوتر
6-3- استفاده از نرم افزار Cute FTP

  این نرم افزاریکی از بهترین برنامه های موجود در اینترنت است که بسیار کامل می باشد و در عین حالکار کردن با ان خیلی ساده و راحت است ادرسFTP وب سایت که معمولاً به شکل زیراست:ftp://ftp.yourdomain.com سپس اسم کاربری[1]و کلمه رمز[2]و همچنین مسیری که محتوای سایت را در ان  اپلود[3]  میکنیم که معمولاً یک پوشه  بنامwwwاست.
    
بطور معمول بعد از نصبCute FTP هنگامیکه برایاولین بار برنامه را باز می کنیم یک پنجره بنامConnection Wizard باز خواهد شد تابطور قدم به قدم برنامه را برای تنظیمات اولیه اماده کند. در اولین قدم این ویزارد یک اسم تعیین میکنیم تا برنامه این تنظیمات را برای ان اسم ذخیره کند که بهتر است اسم سایت خود رابنویسیم. در قدم بعد باید ادرسFTP سایت را مشخص کنیم که پس از وارد کردن ادرس دکمهNext را میزنید تا نوبت به وارد کردن اطلاعات کاربری ما برسد. بعد از تکمیل ان قسمت مجدداً دکمهNext را میزنیم، که در اینقسمت باید ادرس پوشه ای که محتوای وب سایتمان در ان قرار دارد را در قسمتDefault Local Folder وارد کنیم و در قسمت Default Remote Folder هم ادرس دایرکتوری وب سایتبر روی وب سرور را وارد می کنیم. در مرحله اخر هم اطلاعات لازم جمع اوری شده و فقط دکمهFinish را میزنیم.

پس از تنظیماتاولیه برای برقراری ارتباط حالا نوبت به انتقال فایلها می رسد. اگر هم هنوز وصلنشده اید می توانید به منویFile برویم و سپس گزینهConnect وحالا فایلهایی را که می خواهیم بر روی وب سرور بفرستیمانتخاب کرده تا به روشهای مختلف انها را اپلود کنیم. راحت ترین راه برایاپلود بعد از انتخاب فایل فشردن دکمه راست موس[4]و زدن گزینهUpload بعد از انتخابفایلها می باشد. در صورتیکه نیاز باشد یک فایل را از دایرکتوری وب سایت به کامپیوترخود منتقل کنیم باید پس از انتخاب ان فایل دکمهدانلودرابزنیم.صفحه اصلی سایت[5]را حتماً باید در شاخه اصلی دایرکتوری وب سایتیعنی همان پوشهwww اپلود کنیم تا قابل دسترسی برای بینندگان باشد که معمولاً اینفایل باید دارای یکی از اسم های باشد: index.htm, index.html و دراخر هم از منویFile گزینهDisconnect تا ارتباط با وب سرور قطع شود.

 

 [1]User name

[2]password

[3]upload

[4]Right click

[5]Home page 

Compatability by:
آخرین به روز رسانی سایت: سه شنبه, 22 اسفند 1391 - 00:26