دوشنبه 23 تیر 1399 | Monday 13 th of July 2020 صفحه اصلی گروه الکترونیکی کامپیوتر
1-3-معر فی سیستم های مشابه

یکی از اقدامات مهم اولیه برای پیاده سازی یک نرم افزار کامل، مشاهده و بررسی نمونه های مشابهی است که قبلا ایجاد شده اند. در این فصل از پایان نامه به بررسی مختصر دو مورد از موارد مشاهده شده می پردازیم.   

نمونه اول: دانشگاه شهید بهشتی تهران

این سیستم با توجه به امکاناتی که دارد، یکی از سیستم های انتخاب واحد مورد بررسی ما قرار گرفته است. در این سیستم امکان انتخاب واحد، حذف و اضافه، مشاهده نمرات، تهیه پرینت از کارنامه، تغییر رمز عبور، مشاهده وضعیت مالی و پرینت از برگه صورت حساب، امکان مشاهده لیست کلاس ها و ساعت برگزاری انها، مشاهده برنامه امتحانی، امکان ثبت نام در لیست خوابگاه، تقویم اموزشی وجود دارد.  

نمونه دوم: موسسه اموزش عالی فردوس

سیستمی که این موسسه از ان استفاده می کند، در چند نمونه دیگر از موسسات اموزش عالی نیز استفاده می شود. به همین دلیل این سیستم یکی از موارد انتخابی جهت بررسی بوده است. امکاناتی که این سیستم دارد، شامل موارد زیر است:   

انتخاب واحد، حذف و اضافه، مشاهده نمرات، تهیه پرینت از کارنامه، مشاهده وضعیت مالی و پرینت از برگه صورت حساب، امکان پرداخت الکترونیکی شهریه، امکان مشاهده لیست کلاس ها و ساعت برگزاری انها، مشاهده برنامه امتحانی،تقویم اموزشی، امکان ثبت مشخصات لاتین و تغییر رمز عبور.

با توجه به درخواست حوزه، سیستم انتخاب واحد این مرکز باید دروس را برای خواهران و برادران مجزا سازد و همچنین جهت استفاده راحت تر، امکانات اضافی از قبیل واریز شهریه و درخواست خوابگاه در این سیستم به کار برده نشده باشد و دانشجویان در ابتدای تحصیل خود موظف به پرداخت کل شهریه می باشند. همچنین با توجه به درخواست حوزه مبنی بر ویرایش اطلاعات شخصی از جمله ادرس محل سکونت و شماره تلفن برای ارتباطات بعدی، این امکان به سیستم اضافه شده است. بدین جهت این سیستم یک نمونه سفارشی از سوی حوزه تلقی می گردد که نیاز به تهیه مجدد داشته که تنها در بعضی موارد مشابه با سیستم های موجود است.   

Compatability by:
آخرین به روز رسانی سایت: سه شنبه, 22 اسفند 1391 - 00:26