پنج شنبه 26 تیر 1399 | Thursday 16 th of July 2020 صفحه اصلی گروه الکترونیکی کامپیوتر
زیر سیستم جداول

          این زیر سیستم همانطور که قبلا توضیح داده شد برای ثبت اطلاعاتی بکار می رود که در طول زمان به مرور تغییر می یابند . این زیر سیستم شامل Tab  های مختلفی است که به شرح ان ها می پردازیم :

  • بانکها : این تب لیست بانکهای موجود می باشد که ممکن است هر خانواده در ان حساب داشته باشد و جهت واریز به حساب ان بایستی شماره حساب ان را داشته باشیم اما با توجه به اینکه اکثر بانک ها حساب های متمرکز راه اندازی کرده اند از شعب ان ها صرفنظر می کنیم. با انتخاب هر بانک در قسمت پایین کد پیش فرض و نام بانک مشاهده می شود و قابل ویرایش یا افزایش و حذف است اما مدیریت ان به مدیر سایت مربوط می شود.
  • وضعیت جسمانی : این تب مربوط به مشخصات سجلی و خانوادگی فرد می شود با توجه به اینکه برخی از دانش اموزان یا دانشجویان ممکن است مشکلاتی از قبیل ضعف بینایی ، مشکلات جسمی و حرکتی و. . . داشته باشد لذا بایستی اطلاعات لازم را انتخاب کرد که مانند بانک ها قابل حذف ، ویرایش و افزایش است ( نکته قابل ذکر است که دانش اموز یا دانشجویی که مشکلی دارد در حال تحصیل در مدارس استثنائی است )
  • شهر : تب شهر برای محل صدور استفاده می شود که شهرها بر حسب حروف الفبا مرتب و شماره گذاری شده اند. با توجه به اینکه ممکن است تقسیمات کشوری تغییر کند لذا این اطلاعات در این قسمت اورده شده است .
  • ناهنجاری ها : با توجه به بخش نامه های اداری ناهنجاری های قابل بررسی توسط کمیته امداد و واحد فرهنگی تا کنون در این جدول گنجانده شده است که همانطور که گفته شد ممکن است توسط مرکز تغییر یابد برای همین ما این اطلاعات را در این قسمت طراحی کرده ایم . نمای این صفحه به شکل زیر است .

  • علت تحت حمایت : این تب که در مشخصات سجلی و خانوادگی مورد استفاده قرار می گیرد شامل دلایلی است که یک خانواده به خاطر داشتن ان شرایط تحت حمایت امداد قرار گرفته است .
  • شاخه ها : به مراکز کمیته امداد شاخه گفته می شود که به هر کدام از انها کدی توسط مرکز تعلق می گیرد مثلا شهر مقدس مشهد دارای 5 شاخه اصلی است که هر کدام دارای یک شاخه فرعی برای راحتی مددجویان مناطق روستایی نزدیک به مرکز دهستان های ان بخش است که کد مناطق مشهد با توجه به زمان ایجاد انها عبارتند از : منطقه یک مشهد (1739 )  منطقه دو مشهد ( 1740 ) و منطقه 3 مشهد ( 1741 ) اما منطقه 4 مشهد معروف به رضویه که بعدا ایجاد شده است ( 1750 ) و منطقه 5 مشهد نیز ( 1752 ) که حدود یکسال بعد از منطقه 4 ایجاد گردید .
  • وضعیت تحصیلی : همان طور که در قسمت ثبت اطلاعات دانش اموزی مشاهده شد وضعیت تحصیلی شامل گزینه های ( ترک تحصیل ، ادامه تحصیل ، خروج از حمایت ، فارغ التحصیل ، معرفی شده به خوابگاه و اخراج ) می باشد  که در صورتی معرفی گزینه جدید می توان به این لیست اضافه کرد . نمای این صفحه به شرح ذیل است .

  • ساعت : این تب در قسمت کانون ها برای تعیین ساعات کلاس های درسی در رشته های مختلف بکار می رود که با توجه به اینکه در فصول مختلف و در ماه مبارک رمضان ساعات کلاسی تغییر می کند این امکان را برای مدیر سایت قرار داده ایم تا ساعات زمانی را تنظیم کند .
  • نوع پوشش : این تب در زیر سیستم مشخصات سجلی و خانوادگی بکار رفته که معرف این است که خانواده مددجو به چه علت تحت پوشش امده و در کجا زندگی می کند مثلا مددجویان طرح یعنی مددجویانی که سن سرپرست ان ها بیشتر از 60 سال سن دارد.
  • همانطور که در دو قسمت تحصیلی برای دانش اموزان و دانشجویان دیدیم سال تحصیلی اهمیت زیادی دارد همچنین برای کارهای گزارش گیری در سال های گذشته و یا در سال جاری نیاز به تعیین سال داریم لذا با توجه به اینکه این سال ها تغییر می کند ما این قسمت را در این زیرسیستم تعبیه کرده ایم .

      این قسمت نیز طراحی شده و دارای صفحه ایی می باشد که  به شکل زیر است :

      نکته قابل تذکر در این جا این است که تمام تب های موجود فقط توسط مدیر سایت و کسانی که مدیر سایت مجاز می شمارد می تواند تغییر کند. و ما از میان تب ها فقط همین سه تب را به نمایش در اورده ایم . 

Compatability by:
آخرین به روز رسانی سایت: سه شنبه, 22 اسفند 1391 - 00:26