شنبه 27 دی 1399 | Saturday 16 th of January 2021 صفحه اصلی گروه الکترونیکی کامپیوتر
2-3- معرفی ابزارهای توسعه

برای پیاده سازی نرم افزار نیاز به ابزارهایی است،این ابزارهای توسعه شامل ابزارهای تحلیل، برنامه نویسی و بانک اطلاعاتی می باشد.

ابزار تحلیل

برای تحلیل سیستم از ArgoUMLو نرم افزار تحت وب webSequenceDiagramاستفاده شده است. ArgoUMLبه عنوان یک ابزار و یک برنامه و یک محیط انالیز و طراحی سیستم نرم افزار شیء گرا شناخته شده است و امتیازهای خیلی مهمی از نظر بعضی ابزارها دارد:

  • ArgoUMLنرم افزاری رایگان است.
  • ArgoUMLبا استفاده از امکاناتی که دارد بهره وری از امکانات معماری شیءگرا را افزایش می دهد.
  • ArgoUMLاز استانداردهای openبه صورت گسترده حمایت می کند، مثل UMLو XMLو ....
  • ArgoUML، 100% در جاوا کاربرد دارد این باعث می شود ArgoUMLبرای هر پورت قابل اطمینان روی جاوا 2در دسترس باشد.
  • ArgoUMLیک پروژه opensourceاست.

ابزار برنامه نویسی

سیستم فوق با استفاده از Visual Studio.Net2008تهیه شده است که در حال حاضر جدیدترین ابزار برنامه نویسی محسوب می شود و شامل مزایای بسیاری همچون استفاده کامل از کامپوننت های ویندوز، سازگاری کامل با امکانات فارسی ویندوز، ارتقاء و بهبود زبان و ابزارهای کار با داده، پشتیبانی از تعداد زیادی پروژه (قدیمی و جدید) در یک محیط، سرعت اجرای بالا و . . . می باشد.

ابزار بانک اطلاعاتی

موتور بانک اطلاعاتی برنامه SQL Server2000است که علاوه بر مزایای امنیتی، دارای سرعت و کارایی بسیار بالا است، به گونه ای که کاربر با وجود اینکه روی بانک اطلاعاتی دهها کامپیوتر در حال وارد کردن اطلاعات در ان هستند به هیچ وجه افتی در سرعت کار برنامه احساس نخواهد کرد.

در این سیستم هر کاربر تنها قادر به انجام وظایفی است که مدیر سیستم وی را مجاز به انجام انها شمرده است و به هیچ وجه قادر به تغییر یا مشاهده سایر اطلاعات نخواهد بود. این امکانات ظاهراً در اکثر برنامه ها وجود دارد و لیکن به دلیل استفاده از موتورهای بانک اطلاعاتی نا امن کل بانک اطلاعاتی برنامه به راحتی قابل رمزبرداری و مشاهده می باشد و لیکن SQL Server 2000از این لحاظ کاملاَ قابل اتکا بوده و تنها راه دسترسی به اطلاعات ان داشتن کلمه عبور است.

Compatability by:
آخرین به روز رسانی سایت: سه شنبه, 22 اسفند 1391 - 00:26