شنبه 27 دی 1399 | Saturday 16 th of January 2021 صفحه اصلی گروه الکترونیکی کامپیوتر
5-2- سیستم پاسخگویی به مراجعین کارت هوشمند سوخت

شکل 5-8- سیستم پاسخگویی به مراجعین کارت سوخت

شکل 5-8- سیستم پاسخگویی به مراجعین کارت سوخت

اصولاً مراجعین کارت هوشمند سوخت در گروه های سنی و معلومات متفاوت قرار دارند بنابراین سیستم طوری طراحی شده است تا برای کاربران عادی مناسب باشد چرا که اگاهی انها به نسبت کم می باشد. به طوریکه سعی شده است مواردی که ارتباط منطقی با هم دارند در یک گروه قرار گیرند و گروه ها بر اساس کاربرد، توالی و اهمیت طبقه بندی شده اند و عنوان گروه بر اساس عملکردش انتخاب شده است. برای کاربر راه خروج و مسیر عبور قرار داده شده است.

در سیستم فوق سه گروه انتخاب مشکل، پرسش و پاسخ و نتیجه را داریم. در گروه انتخاب مشکل، مشکلات اولیه به کاربر نمایش داده می شود و از کاربر درخواست می شود تا مشکل خود را از لیست مشکلات انتخاب کند و دکمه تأیید را کلیک کند. تا زمانیکه کاربرمشکلی را انتخاب نکند سایر موارد در سیستم غیر فعال می باشد تا کاربر دچار سردرگمی نشود و مسیر عبور مشخص باشد. به محض اینکه کاربر مشکل خود را انتخاب کند فقط دکمه تأیید فعال می شود. با زدن دکمه تأیید گروه انتخاب مشکل غیر فعال شده و در گروه پرسش و پاسخ اولین سؤال از کاربر پرسیده می شود و کاربر تنها می تواند با بلی یا خیر به سؤال پاسخ دهد.

چنانچه نیاز باشد سؤالات دیگری از کاربر پرسیده شود روند پرسش و پاسخ همچنان ادامه پیدا می کند. برای اینکه کاربر سریع تر به جواب برسد سؤالی از کاربر پرسیده می شود، که احتمالاً مشکل مورد نظر کاربر باشد.

پس از اتمام پرسش و پاسخ، در گروه نتیجه، پاسخ های کاربر به سؤالات پرسیده شده و راهکار مشکل کاربر نمایش داده می شود. چنانچه کاربر بخواهد مشکل دیگری را مطرح و راهکار ان را دریافت کند می تواند با کلیک بر روی دکمه مشکل جدید در همین گروه، همین روند را برای مشکل دیگر تکرار کند در غیر این صورت می تواند از سیستم خارج شود.

به طور کلی در هر مرحله کاربر حق انجام یک کار را دارد و این خود یک مسیر عبور را برای کاربر مشخص می کند.

Compatability by:
آخرین به روز رسانی سایت: سه شنبه, 22 اسفند 1391 - 00:26