شنبه 2 تیر 1397 | Saturday 23 rd of June 2018 صفحه اصلی گروه الکترونیکی کامپیوتر
1-6-1- بررسی نرم‌افزار Qlik View

در ادامه نرم‌افزار Qlik Viewاز شرکت Qlik Techرا بررسی می‌کنیم.

شرکت Qlik Techراجع به این محصول خود چنین می‌گوید:

"محیط کار ساده و بسیار محاوره‌ایQlik View به همراهامکان حرکت در میان اطلاعات فقط با فشردن یک کلید ماوس، شما را قادر می‌سازد تا درهر لحظه معیارهای کلان سازمان را در کنار جزئیات در حد یک سطر عملیاتی مشاهده کردهو بدین وسیله مسائل و مشکلات مخفی در سیستم‌های عملیاتی خود را شناسایی نمایید. ابزارهای هوش تجاری امکان اندازه‌گیری، کنترلو ردگیری فرایندهای کلیدی را به مدیران ارائه می‌کنند و مدیران را در تصمیم‌گیرییاری می‌نمایند.

نرم‌افزارQlik View شما را قادر می‌سازد:

 • بهره وری و اثربخشی فرایندها رادر سازمان خود اندازه‌گیری کنید.
 • نقاط ضعف و قوت سازمان خود را شناساییکنید.
 • گردش اطلاعات مدیریتی را در سازمان خود روان‌تر کنید.
 • اطلاعاتمناسب در زمان مناسب و با سرعت مناسب در اختیار داشته باشید.
 • فرایندهایسوداور سازمان خود را تقویت کرده و فرایندهای بدون توجیه اقتصادی را حذفکنید.
 • توان رقابت سازمان خود را با سایر شرکت‌ها سنجیده و خود را در برابرحوادث اینده اماده سازید.

فناوری منحصر به فردQlik View می‌تواند حجم بالایی از اطلاعات را با سرعتزیاد، روی سخت‌افزارهای ارزان‌قیمت، به درون حافظه بارگذاری کرده و دستکاری نماید. این توانایی شما را قادر می سازد تا برنامه‌های تحلیلی و گزارش‌های خود را در سطحسازمان بدون در نظر گرفتن شرایط سخت‌افزاری توزیع کنید. با استفاده ازQlik View طراحی، نصب و راه‌اندازی سیستم‌های هوش تجاری، دیگر پروژه‌ها وقت‌گیر،هزینه‌بر، فنی و پیچیده نخواهد بود.

این نرم‌افزارنسبت به برنامه‌های مشابه شرکت‌های دیگر چهار برابر سریع‌تر طراحی ونصب می‌شود، هزینه خرید ان نصف قیمت نرم‌افزارهای مشابه است و دو برابر ارزش افزوده بیشتری برایسازمان‌ها به همراه می‌اورد. در نتیجه سازمان‌ها در کمتر از ۳۰ روز و دراکثر مواقع یک هفته می‌توانند گزارش‌ها و تحلیل‌های خود را طراحی و استفادهکنند. برخی ویژگی‌های نرم‌افزار به شرح زیر است

شکل 1-3- نرم‌افزار Qlik View

 
 • بدون ریسک: نسخه کاملا عملیاتی و رایگان ان جهت استفاده سازمان‌ها دردسترس است.
 • راحتی استفاده: کاربران در کمتر از یک روز و در اکثر مواقع درچند ساعت می‌توانند از ان استفاده کنند.
 • انعطاف پذیری: ابعاد نامحدوداطلاعاتی، امکانات تحلیلی و محاسباتی که ظرف چند ثانیه قابل تغییر است.
 • قابلیت تمرکز بالا: بسته کامل هوش سازمانی شامل ابزار تحلیل قدرتمند، امکانات فراوان محاسباتیو طراحی اسان گزارشات بر اساس معماری واحد.
 • قدرتمند: توانایی پردازش حجموسیع اطلاعات در کسری از ثانیه بدون استفاده از سخت‌افزارهای گران‌قیمت.
 • توانمندسازی هوش کاربر: به کاربران این قدرت را می‌دهد تا تصمیمات صحیح را در هرزمانی اتخاذ کنند. تحلیلو بررسی اطلاعات می‌تواند کاملا جدا از سیستم‌های عملیاتی و به صورت افلاین، مثلا بر روی نوت‌بوک در خلال یک جلسه بیرون از سازمان، بدون از دست‌دادن امکانات برنامه انجام شود. نتایج تحلیل می‌تواند به صورت گزارشات چاپی، فایلهای PDF، فایل‌های اکسل و یا سایر برنامه‌هایMicrosoft Office توزیع و ذخیرهشوند.

 

شکل 1-4- گزارش‌گیری در Qlik View

 
 • سرعت در نصب، یادگیری اسان، سهولت در استفاده: Qlik Viewنیاز به حداقل اموزش و در اکثر مواقع بی نیاز از اموزش است. کاربران ظرف چند دقیقه قادر به استفاده از برنامه‌های تولید شده تحت Qlik Viewهستند و به مجرد اینکه با ویژگی‌ها و مزایای ان اشنا می‌شوند، به سختی می‌توانند بدون این برنامه به کار خود ادامه دهند.
 • تجمیع داده‌ها جهتتجزیه و تحلیل انواع فرمت‌های اطلاعاتی:Qlik View  امکان دسترسی و ترکیب تقریبا تمام فرمت‌های اطلاعاتی را از داده‌های مرتبط استانداردتافایل‌های متنی و فایل‌هایاکسل و اطلاعات در قالبXML وHTML فراهماورده، مرتبط و طبقه‌‌بندی کرده و ارتباط میان منابع اطلاعاتی مختلف را به صورتاتوماتیک برقرارمی‌کند، امکانی که در هیچ برنامه دیگری وجود ندارد.

بازگشت سریع سرمایه و هزینه‌هایکمتر: هزاران نفر از مشتریان،Qlik View  را تنها ظرف چند روز نصب و راه‌اندازیکرده‌اند. با استفاده ازQlik View می‌توان یک برنامه تحلیل یا گزارش‌گیری را ظرف چندساعت طراحی و پیاده‌سازی نمود. تغییرات احتمالی در برنامه به صورت مداوم وبدون صرف هزینه اضافی در کمتر از چند ساعت قابل ایجاد است. این نرم‌افزار تعدادنامحدودی فیلد اطلاعاتی و ابعاد گزارش‌گیری را فراهم می‌اورد. تمام اقلام اطلاعاتیموجود در منابع اطلاعاتی، توسط خود شما و بدون نیاز به متخصصین کارازموده قابلاستفاده در گزارش‌ها و تحلیل‌ها می‌باشد. دیگر نیازی به صرف هفته‌ها وقت وهزینه جهت دسترسی به اطلاعات موجود در سیستم‌های اطلاعاتی خود از طریق برنامه‌هایمختلف و گران‌قیمت ندارید.

Compatability by:
آخرین به روز رسانی سایت: سه شنبه, 22 اسفند 1391 - 00:26