پنج شنبه 30 فروردین 1397 | Thursday 19 th of April 2018 صفحه اصلی گروه الکترونیکی کامپیوتر
2-8-2- دلایل عمده استفاده از ERP در شرکت‌ها
  • اطلاعات یکپارچه مالی: از انجایی که که مدیر اجرایی ارشد شرکت سعی دارد از کارایی مطلع شود، شاید با گفته‌های متفاوتی مواجه شود. واحد مالی مجموعه اعداد مربوط به خود را دارد و سایر واحدها نیز به همین ترتیب. ERPنسخه واحدی از واقعیت است و سوال‌برانگیز نخواهد بود زیرا هر فردی از یک سیستم مشابه استفاده می‌کند.
  • یکپارچگی اطلاعات سفارش مشتری: سیستم‌های ERPمی‌توانند در جایی استقرار یابند که سفارش مشتری دریافت، تحویل و صورت‌حساب صادر شود. اگراین اطلاعات دریک سیستم نرم‌افزاری نگهداری شود، شرکت می‌تواند سفارشات، ساخت، موجودی و عرضه را به سادگی همزمان ردیابی کند.
  • استانداردسازی و سرعت‌دهی به فرایندهای ساخت: شرکت‌های سازنده به ویژه انهایی که از ادغام چند شرکت به وجودامده‌اند، چندین واحد کسب‌و‌کار دارند که ممکن است از روش‌ها و سیستم‌های کامپیوتری متفاوتی استفاده کنند. سیستم‌های ERPبا بهره‌گیری از روش‌های استاندارد، برای خودکار کردن بعضی از گام‌های فرایند ساخت به کار می‌روند. استانداردسازی این فرایندها و استفاده از یک سیستم کامپیوتری یکپارچه می‌تواند سبب صرفه جویی در زمان شود و بهره‌وری را افزایش دهد.
  • کاهش موجودی: ERPبه جریان روان‌تر فرایند ساخت کمک می‌کند و رؤیت‌پذیری فرایند سفارش را در شرکت بهبود می‌بخشد.
  • استانداردسازی اطلاعات منابع انسانی: منابع انسانی، به ویژه درشرکت‌هایی که چندین واحد کسب‌و‌کار دارند، ممکن است یک روش ساده و یکپارچه برای ردیابی زمان کارمندان و برقراری ارتباط با ایشان در زمینه خدمات نداشته باشد، ERPمی‌تواند در این مورد موثر واقع شود.

  

Compatability by:
آخرین به روز رسانی سایت: سه شنبه, 22 اسفند 1391 - 00:26