شنبه 2 تیر 1397 | Saturday 23 rd of June 2018 صفحه اصلی گروه الکترونیکی کامپیوتر
مقدمه

در عصر اطلاعات و دانایی محور، تصمیم گیری و ایفای مسئولیت مدیران مستلزم استفاده و دسترسی سریع و اسان به اطلاعات دقیق و به هنگام است.

اگرچه دولت تصمیم دارد با مکانیزه ساختن امور، زمینه های لازم را برای تحقق دولت الکترونیکی فراهم سازد اما بیشتر دستگاه های اجرایی به دلیل عدم دسترسی به نرم افزارهای سازگار با ویژگی محیطی، در تحقق این امر توفیق چشمگیری نداشته اند. مضافاً بر اینکه طبق فرمایش مقام معظم رهبری با نامگذاری امسال با عنوان سال "اصلاح الگوی مصرف"، سازمان الکترونیک مناسبترین بستر جهت اصلاح الگوی مصرف است که باعث صرفه جویی در هزینه و زمان و افزایش دقت و سهولت در انجام کار می شود.

اولین گام به سوی  سازمان الکترونیکی لزوم استفاده از سیستم پرتال سازمانی است. زیرا اولین نتیجه ای که با بکارگیری پرتال سازمانی حاصل می شود، الکترونیک کردن فعالیت ها ومکاتبات روزمره سازمان می باشد. پس ضروری است جهت رفع این نیاز به سمت شناخت تکنولوژی های جدید گام برداشته شود.

مستند پروژه "پرتال سازمانی با تکنولوژی شیرپوینت" طبق فصول زیر به ارائه و شرح این مطلب پرداخته است:

فصل اول با عنوان "معرفی سیستم" به سوالات چیستی و چرایی و همچنین زمینه های کاربردی شیرپوینت پاسخ می دهیم و در فصل دوم به تحلیل، طراحی، معماری و توپولوژی محصول می پردازیم. در ادامه نمونه پیاده سازی این محصول در سازمان مقصد (سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد) شامل تحلیل نیازها، طراحی، فازهای اجرا در فصل سوم و امکانات محصول در فصل چهارم بیان شده است. با توجه به این که شیرپوینت تکنولوژی جدید و گسترده ای است که اشنایی با محیط ان و شناخت روش های استفاده و توسعه ان نیاز به تحقیقات وسیعی داشت لذا یکی از مهمترین فازهای این پروژه بخش تحقیقات ان بوده است که به طور گزیده ای در فصل پنجم به ان پرداخته ایم.


 

Compatability by:
آخرین به روز رسانی سایت: سه شنبه, 22 اسفند 1391 - 00:26