جمعه 31 فروردین 1397 | Friday 20 th of April 2018 صفحه اصلی گروه الکترونیکی کامپیوتر
1-2- شیرپوینت چیست؟

بستری در جهت تکامل تکنولوژی شیرپوینت مایکروسافت است. این بستر به عنوان زیربنای سیستم مایکروسافت افیس 2007 عمل می کند. سیستم مایکروسافت افیس 2007 شامل یک مجموعه از کاربردها، سرورها، و سرویس هایی که با هم کار می کنند تا بهره وری کاربر و تیم را بهتر کند، اطلاعات به اشتراک گذاشته شده را سودمندتر می کند، و پروسه اخذ تصمیمات تجاری را اسان می کند.

این محصول در واقع مهیج ترین محصول مدیریت اطلاعات و همکاری تیمی است که مایکروسافت تا کنون ساخته است.

در اینجا 27 محصول است که هم اکنون تحت نام مایکروسافت افیس وجود دارد و محصولات و تکنولوژی شیرپوینت مقام اصلی را با سیستم مایکروسافت افیس و ایجاد ویندوز شیرپوینت سرویس[1]و مایکروسافت افیس شیرپوینت سرور[2]دریافت کرده است. شما درک خواهید کرد که در سال جاری شیرپوینت به سمت بستری برای انتخاب گسترش وب اپلیکیشن به عنوان بهترین گزینه جهت نمایش و اشتراک اطلاعات پیش می رود.

افیس شیرپوینت سرور 2007 یک بستر قوی است که روی ان می توانید کاربرد های بر پایه وب، همکاری با همکاران روی پروژه های مهم برای پیدا کردن همه اطلاعاتی که شما و کاربران شما نیاز خواهند داشت محقق کنید.

شیرپوینت سرور 2007 بر روی .NET Framework 3.0و Windows Workflow Foundation (WF)ساخته شده است و می تواند با وب پارت ASP.NET 1.1 and 2.0کار کند. همچنین، شیرپوینت سرور 2007 بر روی IIS 0.6به بعد اجرا می شود و می تواند با هر دو نسخه Microsoft SQL Server 2000یا SQL Server 2005کار می کند.

نکته:

سیستم مایکروسافت افیس 2007 شامل بسیاری از محصولات مایکروسافت از جمله شیرپوینت سرور 2007، WSS 3.0، وُرد[3]، اکسل[4]، پاورپوینت[5]، پروژکت سرور[6]، فرم سرور[7]،Live Communication Serverو بسیاری محصولات دیگر است. این محصولات برای رسیدن به اهداف زیر طراحی شده اند:

  • دسترسی سریع کاربران را به اطلاعات جامع مهیا می کند.
  • اشخاص را قادر می سازد تا بطور مؤثر و کارا با هم کار کنند و اجازه به اشتراک گذاشتن اطلاعات را به سادگی محیا می کند.
  • بهره وری افراد و تیم را بالا می برد. به این صورت که هر فرد می تواند به سادگی اطلاعات را مدیریت و ایجاد کند و از طریق پروسه های تجاری به این اطلاعات دسترسی داشته باشد.
  • مجموعه این فعالیت های روی اطلاعات، امکان ایجاد فرایندهای تجاری و تصمیمات مدیریتی را فراهم می کند. این اطلاعات می تواند شامل اسناد، پیام های ایمیل، داده های سیستم، گزارشات، تحلیل ها، و یا هر فرمت دیگری باشد.

توضیحات بیشتر در مورد قابلیت های شیرپوینت را می توانید در فصل چهارم بخش اول (ویژگی های شیرپوینت ) و همچنین در پیوست معرفی اجمالی خصوصیت های شیرپوینت را مطالعه نمایید.

 [1]Microsoft Windows SharePoint Services - WSS

[2]Microsoft Office SharePoint Server 2007 - MOSS

[3]Word

[4]Excel

[5]PowerPoint

[6]Project Server

[7]Form Server 

Compatability by:
آخرین به روز رسانی سایت: سه شنبه, 22 اسفند 1391 - 00:26