شنبه 29 مهر 1396 | Saturday 21 st of October 2017 صفحه اصلی گروه الکترونیکی کامپیوتر
1-3- کاربرد شیرپوینت

      مواردی که شیرپوینت به شما کمک می کند:

  • اطلاعاتی را که به ان نیاز دارید به سرعت می یابید.
  • در صفحه جاری می توانید به ان اطلاعات لینک داشته باشید.
  • اطلاعات را می توانید با دیگران به اشتراک بگذارید.
  • جریان های کاری مورد نیاز را ایجاد کنید.
  • گزارش گیری های مدیریتی را بر روی اطلاعات انجام دهید.
  • برای کارکنان مجوزهای دسترسی ایجاد کنید.
  • و تمام ان کارهایی را که افراد با ابزارهای استاندارد موجود انجام می دهند، در این محیط امکان پذیر است.

شیرپوینت این فعالیت ها را با ایجاد یک وب سایت برای سازمان یا شرکت شما انجام می دهد که قابلیت یکپارچگی با تمام محصولات مجموعه افیس را داراست که از جمله مهمترین انها وًرد، اکسل و اوتلوک هستند. از دیدگاه یک کاربر دقیقاً مانند استفاده از اینترنت است: بر روی لینک کلیک می کند تا به صفحه بعد برود، امکان جستجو بر روی عبارت مورد نظر را دارد و ... . ان چه که شیرپوینت را متمایز می کند، روش مجتمع سازی حجم زیادی از اسناد افیس، لیست های وظیفه کارکنان، تقویم یکپارچه با اوتلوک، هشدارهای کاری و یا هشدار ایمیل و ابزار هایی که به شما کمک می کند تا جریان کار را پیاده سازی کنید.

به جای اینکه یک سند را از طریق ایمیل برای دیگران ارسال کنید، ان سند را در محیط اشتراکی شیرپوینت قرار داده و اجازه دسترسی به ان سند را برای کاربران مورد نظر خود ایجاد می کنید. بخاطر اینکه این اسناد در یک محل ثابت(مرکز اسناد یا کتابخانه اسناد) نگهداری می شوند، هر شخص دارای مجوز می تواند تغییرات ایجاد شده بروی سند را بدون نیاز به ارسال مجدد مشاهده کند. کسی که سند را بازخوانی می کند می تواند به صورت همزمان نظر خود را به دیگران و یا یک شخص خاص اعلام کند، نظر دیگران را ببیند، وظیفه ای مرتبط با سند برای افراد ایجاد و برای ان زمان سررسید تعیین نماید. با توجه به این نکته که تمام این وقایع در سیستم ثبت می شود و قابل گزارش گیری و پیگیری است. بازخوانی اسناد مفهومی ساده اما مهم است. شکل 1-1 و 1-2 تفاوت بین شیرپوینت و ایمیل را در جریان کار این سند نشان می دهد.

با استفاده از شیرپوینت خواننده سند میتواند توضیحات و نسخه های متفاوت ان را مشاهده کند.همچنین شما می توانید لینک هایی برای موضوعات مرتبط برای یک سند ایجاد کنید.

شکل ‏1 2- پست الکترونیکی در جریان کار شیرپوینت

شکل ‏12- پست الکترونیکی در جریان کار شیرپوینت 

 

 

  

Compatability by:
آخرین به روز رسانی سایت: سه شنبه, 22 اسفند 1391 - 00:26