چهارشنبه 30 خرداد 1397 | Wednesday 20 th of June 2018 صفحه اصلی گروه الکترونیکی کامپیوتر
2-5- فازهای اجرا

 

مهمترین بخش یک سازمان الکترونیک تحلیل، پیاده سازی و سفارشی سازی پرتال سازمانی است که در این بخش به بیان فازهای ان می پردازیم.

پیشرفت و توسعه پرتال ها بیشتر شبیه به یک سیستم یکپارچه مدیریتی است تا یک وب سایت. زیرا یک پرتال با هر قسمتی از سازمان در تماس است و سودمندی یک پرتال بستگی به میزان مشارکت های ان دارد. به طور کلی، یک وب سایت می تواند به عنوان یک "پنجره از اطلاعات" نمایش داده شود، در حالی که سیستم های اطلاعات (پرتال) بایستی یک ارتباط دو طرفه را برای کاربر فراهم کنند که هم از اطلاعات پرتال استفاده کرده و نیز بتواند با پرتال همکاری کند. شیرپوینت به عنوان یک برنامه کاربردی در مقابل یک وب سایت، بایستی برای تامین معماری اطلاعات، مدل تجاری، جریان کار، اسان سازی همکاری روی محتوا، پروژه ها، اسناد وامثال ان پیکربندی شود.

به عنوان مثال برای توسعه یک وب سایت از رویکرد ابشاری (شامل نیازمندی ها، طراحی، توسعه، تضمین کیفیت و گسترش) استفاده می شود درحالیکه متدولوژی مورد استفاده برای توسعه شیرپوینت گسترده تر از یک رویکرد ابشاری است. این متدولوژی کاربرد های کلیدی شیرپوینت شامل موارد زیر را پشتیبانی می کند:

  • کاربران بالقوه و ابزارهایی که ممکن است به ان ها نیاز داشته باشند. (با تاکید بر توده افراد)
  • محتوای ارائه شده، محتوای مورد نیاز و متادیتا (برای جستجو/مرتب سازی)
  • کاربرد های مهم و نقاط اشتراک با گروه های دیگر (جریان کار)

متدولوژی به تعدادی فاز تقسیم شده است، که بعضی از این فازها با هم اشتراک دارند. نکته رویکرد چند لایه، فراهم کردن گسترش سریع با بیشترین احتمال موفقیت است.

Compatability by:
آخرین به روز رسانی سایت: سه شنبه, 22 اسفند 1391 - 00:26