شنبه 2 تیر 1397 | Saturday 23 rd of June 2018 صفحه اصلی گروه الکترونیکی کامپیوتر
2-7-6- ارتباط یکپارچه با محصولات افیس

این مهمترین ویژگی شرپوینت است که ان را نسبت به فناوری های مشابه ممتاز می کند. کاربران در سازمان های مختلف به راحتی با مجموعه افیس کار می کنند، تقریبا همه سازمان های دولتی در کشور ما دوره های  ICDL را برای کارکنان خود برگزار کرده اند و کاربران اکنون به خوبی با نرم افزارهای Word،Excel و دیگر نرم افزارهای این مجموعه کار می کنند. MOSSهمانگونه که نام گزاری شده است، کاملا با مجموعه افیس سازگار و یکپارچه است. کاربرانی که کار باافیسرا اموخته اند به راحتی با شیرپوینت کار می کنند. برای تشریح این ارتباط به مثال های زیر توجه کنید.

  • اطلاعات ذخیره شده در شرپوینت را می توانید بهاوتلوکمتصل کنید. در این صورت هنگامی که به شبکه متصل نیستید، به اطلاعات سازمان خود به صورت افلاین دسترسی دارید. این اطلاعات شامل فایل های ذخیره شده در مخزن مستندات، تقویم های مختلف، وظایف ارجاع شده در پروژه ها، اطلاعات تماس ها و ... این اطلاعات پس از متصل شدن به پرتال سازمان همگام می شوند.
  • وقتی مشغول کار روی مستندی در نرم افزار Word هستید، وظایف ارجاع شده مرتبط با این مستند در نوار بالایی Word به شما نشان داده خواهد شد و می توانید به ان پاسخ دهید. محتویات فایل Word را می توانید مستقیما در سایت اینترنت سازمان یا وبلاگ شخصی خود منتشر کنید. اگر فایل شما یک نامه اداری است، مستقیما از داخل نرم افزار Word گیرنده را مشخص می کنید، فرایند تایید و ارسال نامه توسط شرپوینت انجام می شود.
  • محتویات یک فایل Excel را می توانید به لیستهای شرپوینت منتقل کنید، محتویات ذخیره شده در پرتال را می توانید در نمای Excel مشاهده کنید و کلیه عملیات محاسباتی که در Excel وجود دارد، روی محتویات پرتال شما قابل اجراست و از انجا که کاربران در استفاده Excel مهارت دارند، به سهولت از پرتال سازمان استفاده می کنند. گزارشات و نمودارهایی که یک فایل Excel از منبع داده خارجی تولید می کند را می توانید در پرتال منتشر کنید، مدیریت سازمان از طریق مرورگر وب انها را مطالعه خواهد کرد. 
Compatability by:
آخرین به روز رسانی سایت: سه شنبه, 22 اسفند 1391 - 00:26