شنبه 16 اسفند 1399 | Saturday 6 th of March 2021 صفحه اصلی گروه الکترونیکی کامپیوتر
1-1 معرفی سیستم

یکی از اهداف ITایجاد امکاناتی است تا افراد جامعه بتوانند بدون صرف زمان و هزینه اطلاعات مورد نیازشان را دریافت و ارسال نمایند و کارهای متفاوت در کمترین زمان و با کمترین هزینه به انجام رسانند.

فرم های الکترونیکی اطلاعات مورد نیاز را در قالب فیلدهایی مطرح می نمایند و در اختیار کاربران قرار می دهند. افراد قادر خواهند بود با مراجعه به سایت مربوطه فرم را بصورت انلاین دریافت کنند، اطلاعات خود را وارد نمایند و ارسال کنند. بهره گیری از فرم های دریافت اطلاعات , سایت را از ارائه یکسویه اطلاعات به کاربران خارج کرده و به مدیر سایت اجازه می دهد هرگونه اطلاعاتی که می خواهد از کاربر سایت تقاضا نماید . بدین سان سایت , علاوه بر جنبه اطلاع رسانی , می تواند امور اداری و تعاملات سازمان با ارباب رجوع را نیز بصورت تحت وب دراورد , یعنی محقق شدن ایده ال IT.

هم اکنون استفاده از فرم های دریافت اطلاعات در اغلب سایت های اینترنتی اینگونه است که طراحان سایت به ازاء هر فرم ، جدولی در بانک اطلاعاتی و کدنویسی مجزایی انجام می دهند . به عبارت دیگر افزودن فرم جدیدی به فرم های قبلی ، مستلزم به کارگیری دوباره طراحان سایت توسط سازمان و اعمال هزینه های طراحی و برنامه نویسی به ازاء هر فرم می باشد . حال انکه دراین سیستمفرم ساز این قابلیت گنجانده شده است که مدیر سایت می تواند به هر تعداد ، و با هر مشخصاتی فرم الکترونیک خود را ایجاد نماید و خود نرم افزار در پس زمینه اقدام به ایجاد جداول بانک اطلاعاتی لازم وکدهای مورد نیاز و ظاهر دلخواه  نماید. 

Compatability by:
آخرین به روز رسانی سایت: سه شنبه, 22 اسفند 1391 - 00:26