شنبه 16 اسفند 1399 | Saturday 6 th of March 2021 صفحه اصلی گروه الکترونیکی کامپیوتر
1-3 ابزارهای توسعه

سیستم فرم ساز الکترونیکی به دو زبان Asp.net  و php  پیاده سازی شده است .

تکنولوژی Asp.net   محیطی قدرتمند جهت برنامه نویسی سمت سرور فراهم می کند که از زبان برنامه نویسی C#2008و پلت فرم .netframework 3.5  بهره می برد .

در این سیستم ما  جهت توسعه سیستم از  Micrisoft Visual Studio 2008بهره گرفته ایم که محیطی بسیا ر قدرتمند جهت توسعه بر نامه ها می باشد.

همان طور که مطلع هستید در تکنولوژی Asp.net  صفحات از کامپایل و تفسیر به صورت هم زمان بهره می برند ، بدین صورت که صفحات در اولین بازدید تفسیر شده و کامپایل می شوند و یک نسخه از کامپایل صفحات نگه داشته می شود در بازدید های بعدی از سایت ای نسخه مورد استفاده قرار می گیرد تا زمانی که تغییرات جدیدی در سایت توسط مدیر سایت صورت پذیرد  که در این صورت این روند دوباره تکرار می شود.

Micrisoft Visual Studio 2008امکانات قدرمندی جهت کد نویسی و اشکال یابی دارد که می تواند به کار بر در جهت ایجاد یک سایت قدرتمند و امن مورد استفاده قرار گیرد .

از محیط php Designer7   نیز جهت توسعه کد های phpاستفاده شده است که این محیط نیز دارای ابزار های قدرتمند جهت توسعه و اشکال یابی می باشد.

از دیگر تکنولوژی هایی که در این سیستم  مورد استفاده قرارگرفته است Ajax  و  jquery  و json  می باشد که توضیحات مختصری در هر مورد می اوریم.

3

Ajax   :

 فن اوری Ajaxلزوم بکار گیری  Postback  در برنامه ها و سایت های وب را غیر ضروری نموده و به برنامه نویسان وب اجازه می دهد تا برنامه هایی سریع زیبا و با کارایی بهینه تولید کنند. Asp.net  فن اوری Ajax  را پشتیبانی کرده و ابزارهایی را در این زمینه در اختیار کار بر می گذارد.

Jquery  :

تکنولوژی jquery   توابع مفیدی را جهت بر نامه نویسی سمت کلاینت به صورت کد باز در اختیار قرار می هد .

که این باعث می شود بدون مراجعه به سرور کار های بسیاری را در سمت کلاینت مدیریت کرد و سرعت کار بسیار بالا رفته و محیطی را شبیه بر نامه های کاربردی ویندوز ، برای کار بر فراهم می نماید.

از این تکنولوژی در صفحه طراحی فرم استفاده شده از این رو کاربر می تواند  با در یافت صفحه از سرور ، بدون ارتباط با سرور  صفحه مورد نظر را طراحی کرده و ذخیره کند.

Json  :

Json   یک فرمت استاندار د انتقال اطلاعات در وب همانند  XMLمی باشد از این تکنولوژی جهت انتقال اطلاعات فرم ساخته شده به همراه خصوصیات فیلد های مورد استفاده  که توسط شی های javascript   پیاده سازی شده به سرور جهت پردازش و ذخیره در بانک استفاده شده است.

Compatability by:
آخرین به روز رسانی سایت: سه شنبه, 22 اسفند 1391 - 00:26