شنبه 16 اسفند 1399 | Saturday 6 th of March 2021 صفحه اصلی گروه الکترونیکی کامپیوتر
بخش دوم : اموزش چگونگی کار با نرم افزار

کاربر بعد از ورود به سیستم وارد صفحه مدیریت فرمها میشود.

 

همان طور که در شکل مشاهده می شود در این محیط ابزار هایی برای مدیریت فرم های ساخته شده مو جود میباشد که هر کدام توضیح داده خواهد شد.

ابتدا با ساختن فرم جدید شروع می کنیم که باید از لینک ایجاد فرم جدید وارد محیط ان شد.

در این محیط منویی در سمت راست موجود می باشد شامل سربرگ اضافه کردن فیلد می باشد از این جعبه ابزار و با استفاده از ابزارهای موجود می توان فیلد های مورد نظر را ایجاد کرد .

با انتخاب فیلد های ایجاد شده و رفتن به سربرگ تنظیمات فیلد می توان خصوصیات فیلد مورد نظر را به دلخواه تغیر داد.

همچنین برای عوض کردن تر تیب فیلد هادر صفحه می توان انهارا بکشیم و در جای مناسب بیاندازیم

و هنگامی که از فیلد هایی مانند چک باکسها یا دکمه های رادیویی استفاده می کنید می توان با کلیک کردن روی هر چک باکس برچسب ان را عوض کرده یا از ابزار بعلاوه و منها چک باکس  دیگری اضافه کرد یا کم کنیم.

 

بعد از انکه فرم مورد نظر را طراحی کردید می توانید از سربرگ تنظیمات فرم مشخصات فرم مورد نظر را تغییر داد این تنظیمات عبارتند از عنوان فرم و توصیف فرم و پیام ذخیره سازی فرم که پیام ذخیره سازی فرم هنگامی که فرم توسط فردی پر می شود و ارسال می شود به کاربر نمایش داده می شود. در این سربرگ کلید ذخیره سازی فرم قرار دارد که از این طریق می توان فرم را ذخیره کرد.

بعد از از ذخیره سازی فرم به صفحه مدیریت فرمها باز می گردیم .

در این صفحه فرمهایی که توسط کاربر ساخته شده قرار دارد و با انتخاب هر فرم اطلاعاتی در مورد فرم همانند تعداد ورودی های فرم و عنوان کامل فرم و ادرسی که کاربر میتواند در سایت خود قرار داده تا مشتریان از طریق ان به فرم دسترسی داشته و فرم را پر نمایند.

حال به شرح لینک هایی که در این صفحه است می پردازیم.

 

لینک ورودی ها :

با استفاده از این لینک به صفحه ورودی ها هدایت شده که در این صفحه می توان ورودی های فرم را مشاهده کرده و یا حذف کنید.

لینک بعدی ویرایش فرم است که از طریق این لینک به صفحه ویرایش فرم هدایت شده و می توانید فرم مورد نظر را ویرایش کرده و دوباره ذخیره کنید این صفحه همانند صفحه ایجاد فرم جدید می باشد.

لینک بعدی کد فرم می باشد که از طریق این لینک می توان به کد اچ تی ام ال فرم دسترسی پیدا کرد.

 

 

لینک بعدی پیش نمایش می باشد که از این طریق فرم ساخته شده جهت مشاهده و یا پر کردن اطلاعات در دسترس قرار می گیرد و کار بر بعد از پر کردن اطلاعات می تواند از طریق کلید ارسال اطلاعات را جهت ذخیره ارسال نماید.

بعد از ارسال اطلاعات به کاربر یک شناسه جهت پیگیری داده می شود که کاربر می تواند این شناسه را جهت پیگیری نزد خد نگه دارد.

 

در صفحه مدیریت اطلاعات ابزار دیگری با نام حذف وجود دارد که از این طریق می توان فرم مورد نظر را حذف کرد .

در منوهای بالای صفحه از لینک در باره ما می توان با مدیران سایت ارتباط برقرار کرد و همچنین از لینک خروج می توان از سیستم خارج شد. 

Compatability by:
آخرین به روز رسانی سایت: سه شنبه, 22 اسفند 1391 - 00:26