شنبه 24 آذر 1397 | Saturday 15 th of December 2018 صفحه اصلی گروه الکترونیکی کامپیوتر
2-1 ) چرا از PHP استفاده می کنیم؟

گذشته از اینکه PHPیک زبانOpen Source  یا منبع باز است،دلایلبسیار زیاد دیگری برای انتخابPHP  برای ایجاد محتوای محاوره ای بر روی سایت های وب وجود دارد:

  • یکی از دلایل این است که این زبان ساختاری شبیه C  دارد.
  • نوع داده ها و ساختارهای PHP، به اسانی به کار گرفته می شوند .
  • نیازی به دانستن دستور خاصی برای کامپایل برنامه ندارید.برنامه شما در مرورگر اجرا می شود و لازم نیست برای شروعبرنامه و نوشتن برنامه های کاربردی دربارهPHPاطلاعات زیادی داشته باشید.
  • PHPسرویسی از مجموعه فایلهای کتابخانه ایC  را ارائه می دهد که به اسانی درون زبان قرار گرفته وبا انعطافبسیار به ان قابلیت پاسخ دهی سریع برای تغییرات در وب را می دهد.
  • انچه که می توانید شما با PHPانجام دهید،با دیگر زبانها نیز قابل انجام است.اماPHPبرای کار کردن در زمینه وب طراحی شده است.بنابراین کارهای مشکل و خسته کننده ای که برنامه نویسان باPerlانجام می دادند،به اسانی باPHPقابل انجام است.

این زبان گویا وب سایت ها را قادر می سازد تا با سرعت مبهوت کننده ای گسترش یابد و این عامل یکی از دلایل عمده ای است که برای صفحات پویا و پشتیبانی پایگاه داده ها در نظر گرفته شده است. همانطور که گفته شد در حدود 6 میلیون سایت در سراسر وب از PHPاستفاده می کنند.

کدهای کوچک توکار در یک صفحه وب بسیار کارامدند. به عنوان مثال در یک صفحه ایستا ، ممکن است شما مقدار یک متغیر را بدست اورید وسپس ان را برای ایجاد تغییرات در محتوای صفحه ، تغیربدهید.اما در PHPمقادیر متغیرها مستقیماّ در سورس صفحه یافت نمی شود .

به این مثال توجه کنید:

;("$$brow ser = getenn("HTTP_USER_AGENT

>?

p>You are using the web brow ser.>

<p />

در این مثال به جای عبارت متغییر ، نام مرور گر وب کاربر در صفحه نمایش داده خواهد شد .

PHPزبانی است برای همه سیستم عامل ها . یکی از برترین مزایای زبانPHP  سازگاری ان با اکثر سیستم عامل ها و نرم افزارهای وب سرور( مانندIISوApache)است. برخی از دیگرزبان ها و تکنولوژی ها مانندASPمحدود به سیستم عامل windowsاست، و پشتیبانی از ان در دیگر سیستم

عامل ها بسیار پرهزینه و محدود است ، و برخی نیز مانندISPمشکلاتی با برخی نرم افزارهای وب سرور دارد.

ساختار و امکانات   PHPبه شکل مستقل از سیستم عامل شکل گرفته است و این بدان معنا است که به طور مثال برنامه نویس می توانداسکریپت خود را تحت سیستم عامل ویندوز نوشته و تست کند و سپس ان را بدون تغییر به سیستم عامل یونیکس یا لینوکس انتقال دهد.

در PHPامکان استفاده از برخی امکانات خاص سیستم عامل های مشهور نیز در نظر گرفته است که برای نمونه می توان از پشتیبانی تکنولوژی DCOMو یا Windowsنام برد. 

نسخه های جدید مفسرPHPسازگار با دیگر تکنولوژی های خاص وب سرورها مانند  ISAPIنیز می باشد . تهیه برنامه مفسر PHPبرای همه سیستم عامل ها رایگان است وعلاقه مندان می توانند اخرین نسخه مفسر این زبان را از سایت رسمی PHPبارگذاریکنند.

همچنین امکان تهیه رایگان سورس مفسر PHPنیز فراهم است ، و این مسئله علاوه بر این که در گسترش امکانات این زبان بسیار موثر بوده است ، مزیتی برای شرکت ها و توسعه دهندگان برای انتخاب این زبان است چرا که پشتیبانی و اعتماد به ان را راحت تر کرده است .

1- upload

بسیاری از ویرایشگرهای حرفه ای این زبان نیز یا رایگان هستند و یا با هزینه بسیار کم می توان انها را تهیه کرد ، در حالی که دیگر تکنولوژی ها ، مثلاّ تهیه پلاتفورم های جاوا هزینه هنگفتی دارد و همچنین کار حرفه ای با تکنولوژی .NETنیز نیاز به تهیهVisual Studio.NETو پرداخت هزینه چند صد دلاری است.

Compatability by:
آخرین به روز رسانی سایت: سه شنبه, 22 اسفند 1391 - 00:26