پنج شنبه 26 تیر 1399 | Thursday 16 th of July 2020 صفحه اصلی گروه الکترونیکی کامپیوتر
درباره سرویس دهنده وب

همانگونه که می‌دانید برای انتشار صفحه وب خود بر روی وب به فضایی از دیسک سخت سرویس دهنده وب نیاز دارید. تقریبا کلیه حسابهای اینترنتی امروزی چه با تهیه کننده خدمات اینترنت معمولی و چه با یک سرویس دهنده پیوسته مانند VOLچند مگابایت از فضای سرویس دهنده را در هنگام قرار داد به صفحات وبی اختصاص می‌دهند که کاربر احتمالا در اینده منتشر خواهد کرد اما چنانچه تهیه کننده فضایی برای انتشار صفحات وب شما منظور نکرده است روشهای دیگری جهت برداشت فضای سرویس دهنده وب وجود دارند که به برخی اشاره می‌شود.

در محل کار کارفرمای شما ممکن است سرویس دهنده وبی داشته باشد که اجازه داشته باشید صفحه وب خود را در ان ذخیره کنید مسلماً این امکان رایگان خواهد بود. یک سرویس میزبان وب تعدا رو به رشدی از شرکتهای کامپیوتری onlineخدمات میزبانی فضای وب را ارائه می‌دهند بسیاری از این خدمات مربوط به تهیه کنندگان اینترنتی هستند که برای کسب درامد بیشتر فضای سرویس دهنده را نیز اجازه می‌دهد. ساخت سرویس دهنده شخصی اگر صفحه وب شما نیاز به امنیت بالایی دارد یا استفاده زیادی از پردازنده‌های CGIمی‌برد وجود یک سرویس دهنده وب شخصی چاره‌ساز است ساختن سرویس دهنده وب شخصی راه‌حل عمیق‌تری می‌باشد و دسترسی وسیع به خطوط دادهای با سرعت بالا ساخت چنین سرویس دهنده‌های بسیار مقرون به صرفه است.

مقدار فضای مورد نیاز

همانطور که گفته شد هر چه محتویات صفحه بیشتر باشد فایل ان بزرگتر خواهد بود در نتیجه میزان فضای مورد نیاز وب را به شدت افزایش می‌دهد و علاوه بر ان کاربران وب را در انتظار می‌گذارد صدا و تصویر هم ممکن است بر افزایش فضای لازم تأثیر بسیاری داشته باشد.

اکثر تهیه کنندگان اینترنت و سرویس‌های onlineحداقل 3مگا بایت فضای ازاد برای هر مشتری در نطر می‌گیرند این فضا گاه تا 10 مگا بایت افزایش می‌یابد مقدار مذکور برای ذخیره 100 صفحه پایه و یک یا دو برش کوتاه ویدیویی کافی است پیش از انتشار باید فضای سرویس دهنده خود را به دست اورید و بهتر است که نظری هم به صفحه نهایی بیندازید تا از تناسب و صحت کلیه بخش‌های ان اطمینان یابید. اخرین کاری که باید پیش از انتشار انجام دهید کسب برخی اطلاعات مهم از تولید کننده فضای وب منتخب می‌باشد موارد زیر نکات و اطلاعات خاصی هستند که دانستن انها ضروری است:

ایا سرویس دهنده Dream weaver extensionsدارد؟ همانطور که می‌دانید فعالیت‌های جالبی که توسط Dream weaverانجام می‌گیرد تنها در صورتی به خوبی عمل می‌کنند که صفحه بر روی سرویس دهنده مجهز به این نرم‌افزار منتشر شود.

نام پروتکل ارتباطی لازم برای uploadفایل‌های شما تعداد زیادی از سرویس دهنده‌ها اجازه می‌دهند که از پروتکل httpبرای ارسال فایل‌های خود استفاده کنید در حالی که عده‌ای می‌خواهند از طریق Ftpبفرستد.

ادرس کامل و مسیر مکان ذخیره شدن فایل‌ها: شما باید URLکامل لیست راهنما که فایل‌های شما در انجا ذخیره خواهند شد بدانید این URLشامل نام سرویس دهنده مسیر شاخه و نام ان می‌باشد بهتر است که شاخه مجزایی برای تمام فایل‌های خود داشته باشید.

نام کاربری و کلمه عبور برای دسترسی به امکان ارسال فایل‌ها به سرویس دهنده: تهیه کنندگان سرویس دهنده شما باید نام کاربری و کلمه عبوری را به منظور ارسال فایل‌ها به شما اختصاص دهد.

  

Compatability by:
آخرین به روز رسانی سایت: سه شنبه, 22 اسفند 1391 - 00:26