پنج شنبه 26 تیر 1399 | Thursday 16 th of July 2020 صفحه اصلی گروه الکترونیکی کامپیوتر
ازمایش و بهنگام‌سازی صفحه وب

ساخت یک صفحه وب و انتشار ان در وب در ابتدا کار دشواری به نظر می‌رسید اما با گذشت زمان و شکوفایی بیشتر استعدادها و توانمندی‌های مؤلف و کسب تجارت مفیدتر این عمل به فعالیتی لذت‌بخش و سودمند مبدل گشته است اما مهم ان است که پس از انتشار صفحه بهنگام‌سازی و ارتقای کیفی ان با دقت انجام شود زیرا تنها در این صورت است که به مرور زمان از رونق ان کاسته نخواهد شد و حتی پیشرفت و توسعه نیز می‌یابد بهنگام‌سازی باید به گونه‌ای باشد که مؤلف از معتبر بودن صفحه اطمینان حاصل نماید.

ازمایش صفحات:

در هنگام کار بر روی صفحه خود ظاهر ان را از طریق پیش نمایش در Internet Explorerبررسی نمودید و هم‌اکنون نیز صفحه را بصورت onlineازمودید ایا راضی هستید و از دید شما همه چیز به خوبی پیش رفته است؟

مسلماً این طور نیست موارد کوچک بسیاری وجود دارند که تا به حال با انها برخوردی نداشته‌اند و یا به عبارتی به انها توجه نکرده‌اید.

کدام مرورگر را باید برای ازمایش صفحه در نظر گرفت؟ اکثر اشخاص در onlineوب را از طریق internet Explorerیا Netscapeمرور می‌کنند بنابراین بهتر است که حداقل اخرین نسخه این دو مرورگر را مورد بررسی قرار دهید اما به خاطر داشته باشید که همه افراد امکان استفاده از اخرین نسخه‌های مرورگرها را ندارند بنابراین صفحه‌ای که در نسخه فعلی IEیا Navigator، خوب به نظر می‌رسد ممکن است در هنگام مشاهده از طریق نسخه‌های بیشتر مرورگرهای یاد شده دچار مشکل شود.

به یاد داشته باشید که بسته Netscape Navigatorکه به اختصار Navigatorنیز خوانده می‌شود معمولا علاوه بر ماهیت مرورگری خود حاوی برنامه پستی و ابزارهای دیگر چون composerاست.

درست است که اکثر مرورگرها در حال نابودی هستند اما اگر تمایل دارید که کلیه کاربران صفحه شما را ببینند و بتوانند از ان بخوبی استفاده کنند باید صفحه خود را با تمامی این مرورگرها ازمایش کنید و در صورت نیاز تغییرات لازم را در صفحه اعمال کنید. انچه در خاتمه اهمیت بسیار دارد ازمایش درستی عملکرد پیوندها در مرورگرهای مختلف است زمانیکه پیوندهای موجود بین فایل‌ها، بین صفحات و به تصاویر و رسانه‌های خارجی را معتبر شناخته دیگر نیازی نیست انها دوباره بررسی کنید هنگامی که صفحه شما دارای پیوندی خارجی به صفحات وب اشخاص دیگر یا به هر فایل به جز انهایی که در سرویس دهنده کنترل می‌کنید می‌باشد باید اغلب این پیوندها را بررسی کنید زیرا فایل‌هایی که به این پیوندها اشاره می‌کنند ممکن است تغییر یافته باشند به همین دلیل توصیه می‌شود به تمام پیوندهای خارجی حداقل یک بار مراجعه کنید.

Compatability by:
آخرین به روز رسانی سایت: سه شنبه, 22 اسفند 1391 - 00:26