دوشنبه 23 تیر 1399 | Monday 13 th of July 2020 صفحه اصلی گروه الکترونیکی کامپیوتر
1-1) معرفی مختصر سیستم

 

    این سیستم به منظور تسهیل در فرایند استخدام و کوتاه شدن روند دستی برای فرایند کارمندیابی با اهداف زیر طراحی شده است :

اهداف و محدوده پروژه vision scope:

  1. ایجاد متدهای استاندارد برای سیستم گزینش
  2. استفاده از معیارهای علمی در گزینش افراد
  3. این سیستم تنها یک ابزار کمکی می باشد و تصمیم گیری نهایی بر عهده ی مدیر خواهد بود.
  4. ایجاد یک سیستم رسمی برای فرایند استخدام
  5. ایجاد یک سیستم متمرکز و حرفه ای
  6. طراحی و ایجاد سیستم سازمان و طراحی بخش ها و مشاغل  سازمان
  7. ثبت نام افراد متقاضی
  8. گرفتن ازمون برای تصدی مشاغل سازمان

 

نرم افزار پیش رو میتواند سازمان یا شرکتی را طراحی کند به این صورت که مشخصات تجاری سازمان را به همراه لوگو و شماره ی ثبت و . . . را گرفته و ان را ذخیره می کند. سپس بعد از طراحی سازمان مدیر می تواند برای سازمان خود بخش های مورد نظرش را تعریف کند و در صورت نیاز به ان ها زیر بخش اضافه کند و همچنین بخش های مرتبط با ان بخش ها را ذکر کند.

    سپس بعد از طراحی سازمان مدیر می تواند شغل های دلخواهش را برای فعالیت در سازمان تعریف کند که باید در قسمت طراحی شغل در سیستم وارد شود و شغل مورد نظرش را با عنوان مناسب و ویژگی های خاص و ابزارهای مرتبط و توضیح وظایف مربوط به و همچنین مشخص کردن حد ارتقا و رئیس و مرئوسین مربوط به شغل ان را تعریف کرده و نیز می تواند شرایط احراز مورد نیاز برای تصدی ان شغل را به همراه میزان اهمیت ان شرط تعیین کند. سپس برای استخدام افراد مناسب جهت تصدی شغل های تعریف شده در سازمان مذکور نیاز به عمل گزینش داریم. 

    این نرم افزار می تواند افراد متقاضی هر شغل را ثبت نام کرده و ان ها را در ازمون شرکت دهد به عبارتی هر فردی که به قسمت استخدام رفته و فرم استخدام را پر کرده باشد نام و مشخصاتش در لیست متقاضیان ثبت شده و در صورت تایید نهایی مدیر می تواند در ازمون شرکت کند.

    در مرحله کارمندیابی,فرم درخواست کاری که به وسیله متقاضیان تکمیل شده بررسی و با شرایط احراز مقایسه خواهد شد و کسانی که شرایط احراز شغل با فرم هایشان مطابقت های حداقل را نداشته باشد حذف می شوند. سپس با کسانی که دارای حداقل شرایط هستند ازمونی برگزار می شود که فرم ازمون شامل سوالات تخصصی- هوش- وروانشناختی است.

    برای این منظور متقاضی می تواند پس از رفتن به قسمت استخدام و انجام عمل ثبت نام به قسمت ازمون رفته و با انتخاب گزینه ی گرفتن ازمون سوالات ازمون را مشاهده کند و پس از جواب دادن به سوالات و ثبت ان ها نمره ی کل ازمون و در نهایت نمره ی خود را مشاهده کند.

    مدیر نیز می تواند به قسمت گزارشات رفته و انتخاب لیست افرادی که دارای شرایط هستند و در ازمون شرکت کردند را به همراه نمراتشان که برای سهولت در تصمیم گیری روی نمودار رفته را مشاهده کند.

    به عبارتی این نرم افزار عمل گزینش را نیز برای استخدام متقاضیان انجام می دهد و میتوان از هر فرد متقاضی ای که فرم تقاضای کار سازمان را پر کرده چه از خارج از سازمان و چه از کارمندان خود سازمان که وارد سیستم شده و برای عنوان شغل انتخابی تقاضای شرکت در ازمون را کردند ازمون گرفت.

    سوالات ازمون توسط مدیر با توجه به عنوان شغل مورد نظر و شرایط لازم برای احراز شغل طرح خواهد شد که همچنین نمرات درنظر گرفته شده برای هر سوال نیز توسط مدیر تعیین خواهد شد. (هرچند می توان از ازمون ها ی استاندارد هوش با نمرات مشخص به صورت پیش فرض استفاده کرد).

    برای طراحی سوالات ازمون مدیر یا طراح سوال باید به قسمت طراحی ازمون رفته و این عمل را می توانند با مشاهده شرایط احراز شغل در ان قسمت به صورت همزمان انجام دهند.

    بوسیله ی این نرم افزار مدیر می تواند لیست کارهای روزانه را برای هر کارمند تعیین کند و یا هر کاربر به لیست کارهای روزانه ی خود فعالیتی را اضافه کند. همچنین می تواند کاربر جدید با نام کاربری و رمز ورود خاص برای استفاده از سیستم ایجاد کند

    می توان گفت این نرم افزار از زمان تشکیل یک سازمان با طراحی سازمان ,طراحی بخش های سازمان ,طراحی شغل های سازمان و تعیین شرایط احراز شغل ها تا مرحله ی استخدام افراد مناسب با طراحی ازمون و نمره دهی و تصحیح ازمون و در نهایت عمل گزینش بهترین فرد برای تصدی شغل های سازمان پیش می رود.

 

Compatability by:
آخرین به روز رسانی سایت: سه شنبه, 22 اسفند 1391 - 00:26