دوشنبه 23 تیر 1399 | Monday 13 th of July 2020 صفحه اصلی گروه الکترونیکی کامپیوتر
SQL server 2008 (1-3-1

    این نرم افزار مجهز به ابزارهای جدیدی برای نظارت و مدیریت بوده و همچنین مناسب استفاده برای بانکهای اطلاعاتی بسیار بزرگ می باشد و علاوه بر ان در نسخه جدید سرعت کار و سهولت استفاده افزایش چشم گیری   یافته است. علت استفاده از این نرم افزار در پیاده سازی این پروژه به دلیل وجود قابلیت های زیر است:

  1. پشتیبانی از سخت افزارهای جدید:

سیستم طراحی شده باید بتواند در اغلب سازمان های دولتی,شرکت های خصوصی و کارخانه ها و دیگرجاهای مختلف با سیستم های سخت افزاری مختلف کار کند و SQL server 2008براحتی سختافزارهای با cpu 64بیتی را پشتیبانی می کند پس حافظه در دسترس ان ها نیز افزایش می یابد.

  1. پشتیبانی چند نمونه ای:

SQL server 2008حداکثر می تواند تا 50 نمونه را پشتیبانی نماید، در حالی که  2000 SQL server حداکثر می توانست تا 16 نمونه را پشتیبانی کند.

  1. پشتیبانی از انواع جدید:

در SQL server 2008یک نوع بسیار مهم به نام XMLاضافه شده است که برای ذخیره و بازیابی داده های XMLبه کار می رود.

 

  1. پارتیشن بندی داده ها:

در سیستم طراحی شده باید بتوان به سرعت به اطلاعات مختلف ثبت شده از جمله اطلاعات داوطلبان استخدام,شرایط مورد نیاز برای احراز هر شغل و . . . دست پیدا کرد که نرم افزارSQLserver2008می تواند جداول و شاخص های بزرگ را به چندین پارتیشن تبدیل کرده و در چندین پارتیشن مختلف قرار دهد که سریع تر بتوان به اطلاعات خاصی دست پیدا کرد. پارتیشن بندی می تواند بر اساس مفادیر موجود در یک یا چند فیلد در یک ردیف باشد که پارتیشن بندی افقی نام دارد. برای مثال می توان اطلاعات سال فعلی را در یک پارتیشن و سال های قبل را در پارتیشن های جداگانه ی دیگری قرار داد.

  1. سرویس های داده ای اصلی:

تقریبا تمام سازمان های بزرگ با مشکل تعاریف چندگانه ی داده ها روبرو هستند,طوریکه داده های مشابه در مکان های مختلف بطور متفاوتی تعریف و به کار گرفته می شوند. ویژگی جدید MDSدرSQL Server 2008 R2 یک دروازه مرکزی ارائه می دهد که مدیران از داخل ان می توانند اعضای اصلی داده ها را ساخته و به روز کنند و با هدف تضمین سازگاری داده ها در سراسر سازمان,سلسله مراتب بسازند..‌(منبع3)

Compatability by:
آخرین به روز رسانی سایت: سه شنبه, 22 اسفند 1391 - 00:26