پنج شنبه 2 اسفند 1397 | Thursday 21 st of February 2019 صفحه اصلی گروه الکترونیکی کامپیوتر
1-3-1چرایی استفاده از زبان برنامه نویسی PHP
1-    شاید اولین دلیل من برای انتخاب این زبان، شبیه بودن نحو  (syntax) این زبان به C++ باشد.  چون C++ زبانی است که عمدتا دانشجویان مهندسی کامپیوتر به خاطر اموزش های دانشگاهی روی ان مسلط می باشند. از این جهت یادگیری این زبان ساده تر خواهد بود .
2-    چون PHP همه ی انچه برای طراحی صفحات دینامیک لازم است را داراست !
از اسکریپت نویسی ساده گرفته تا نوشتن برنامه های پیچیده وب. از کارهای ساده سایت های داینامیک گرفته تا ایجاد عکس ، PDF  و SWF دسترسی به فایل های صوتی MP3 و ارتباط با بانک های اطلاعاتی زیرا PHP  از تعداد بسیار زیادی توابع پر کاربرد تشکیل شده است . به همین دلیل سایت های قدرتمندی مانند  digg.com ، gaiaonline.com ،boards.com، yahoo.com  و   facebook.com نیز با این زبان نوشته شده اند.
3-    انعطاف پذیری PHP ، اگر توانایی و تسلط نسبتا خوبی روی PHP داشته باشیم این امکان را به ما می دهد که وب سایت یا نرم افزار تحت وبی کاملا مطابق خواسته های خود بسازیم.
4-    متن باز1 بودن این زبان هم دلیل دیگری برای انتخاب ان می باشد. این مسئله این امیدواری را ایجاد میکند که PHP با عدم پشتیبانی در اینده مواجه نخواهد بود و به روند رو به توسعه خود ادامه خواهد داد. و می توان گفت اگر در اینده به هر دلیلی در کشور قادر به استفاده از محصولات مایکروسافت و .. نباشیم PHP و سایت های مبتنی بر PHP به کار خود ادامه خواهند .
5-    و اینکه PHP روی سروری با هر سیستم عاملی (حدود 25 سیستم عامل) قابل اجرا می باشد و این موضوع هم مثل گزینه ی قبل باعث می ش ود در صورت نبود ویندوز ما همچنان قادر به استفاده و اجرای نرم افزارهای تحت وب خود که با PHP نوشته ایم باشیم! سیستم عامل opensource لینوکس به خوبی PHP را ساپورت می کند. علاوه بر این PHP نه تنها قابلیت اجرا بر روی هر سیستم عاملی را دارا می باشد بلکه برای منتقل کردن برنامه های ان از یک سیستم عامل به سیستم عامل دیگر احتیاج به تغییرات اندکی خواهید داشت و حتی در بعضی از موارد بدون احتیاج به هیچ تغییری می توانید یک برنامه به زبان PHP را از یک سیستم عامل به سیستم عامل دیگر منتقل کنید.
6-     در PHP امکان چندین انتخاب در هر قسمت، جهت بدست اوردن حداکثر بازدهی وجود دارد: در قسمت فریم ورک2 ها می توان به فریم ورک های prado ،zend framework ، cakephp اشاره کرد.
در قسمت وب سرور، می توان از وب سرور های مختلف مانند Apache, IIS, AOLServer, Roxen و THTTPD بهره برد.
در بخش پایگاه داده، می توان از پایگاه های داده sqlite و oracle و postgersql و mysql که سازگاری کامل با PHP را دارند، نام برد.
7-    در نهایت طبق تجربه ی برخورد با سایت های متفاوت و گفته متخصصان سرعت پردازش و نمایش سایت های PHP بیشتر و بالاتر است.
Compatability by:
آخرین به روز رسانی سایت: سه شنبه, 22 اسفند 1391 - 00:26