دوشنبه 3 اردیبهشت 1397 | Monday 23 rd of April 2018 صفحه اصلی گروه الکترونیکی کامپیوتر
1-3-1- ابزار تحلیل

UMLبه عنوان یک بخش ضروری از دانش مهندسی نرم افزار در امده است و نقش مهمی در مدل سازی پروژه های نرم افزار ایفا می کند . البته نکته حائز اهمیت در مرحله تحلیل یک پروژه، انجام  عملیات تحلیل و رسم نمودارهای UMLقبل از مرحله پیاده سازی سیستم می باشد. جهت تحلیل این سیستم از ابزار UML2در محیط نرم افزار اینترپرایز ارشیتکت[1] استفاده شده است. دلایل استفاده از این ابزار تحلیل به شرح ذیل می باشد :

  • امکان تعریف و نمایش چگونگی انجام عملیات گوناگون توسط توابع در نمودار توالی، به طور مثال با استفاده از روش مدل سازی UML2می توان روند عملیات انجام شده در توابع شرطی، ترتیبی، حلقه و غیره را نمایش داد.
  • ایجاد تحلیلی روشن، خالی از ابهام، دقیق و کاملا منطبق بر سیستم
  • پشتیبانی از خودکارسازی تبدیل مدل به کد
  • امکان استفادة مجدد از توالی‌ها که ممکن بود در متن دنباله‌های دیگر تکرار شوند. بعنوان مثال، یک دنباله که هویت‌شناسی کاربر را انجام می‌دهد ممکن است در چندین جای مختلف یک برنامة کاربردی رخ دهد. بدون امکان بسته‌بندی این دنباله‌های تکرار شونده در عناصر جداگانه، لازم بود که انها را چندین مرتبه بیان کنید که علاوه بر افزودن سربار اضافی، نگهداری مدل‌ را نیز مشکل‌تر می‌کرد.
  • امکانات کافی برای مدل‌کردن جریان‌های پیچیده مختلف که در بازنمایی تعاملات سیستم‌های پیچیده رایج هستند. این قابلیت‌ها شامل تکرارکردن یک زیردنباله، مسیرهای اجرایی الترناتیو، اجراهای همروند و مستقل از ترتیب، حلقه، شرط و موارد مشابه می‌شود.

مهمترین نواوری در این زمینه معرفی تعامل‌ها[2] بصورت یک واحد مدل‌سازی جداگانه نامگذاری شده است که امکان پارامتری کردن انها نیز وجود دارد و بنابراین می‌توان هر سطح پیچیدگی دلخواهی از تعامل‌های میان اشیاء را در یک نمودار تعامل مدل کرد.

 [1]Enterprise Architect

[2]Interaction 

Compatability by:
آخرین به روز رسانی سایت: سه شنبه, 22 اسفند 1391 - 00:26