پنج شنبه 2 اسفند 1397 | Thursday 21 st of February 2019 صفحه اصلی گروه الکترونیکی کامپیوتر
5-1 لازمه بکار گیری نرم افزار در ارتباطات هوانوردی

در حال حاضر ارسال پیامهای هوانوردی یکی از دغدغه های صاحبان و متولیان صنایع هوایی می باشد.  تنوع ، پیچیدگی و  به صورت کد بودن این نوع پیام ها از یک طرف و گستردگی شرکت ها و واحدهای مختلف هوانوردی بخصوص واحد ترافیک هوایی از سویی دیگر همیشه لازمه بکارگیری  نرم افزار هایی بروز و دقیق را نشان می دهد.

یکی از فرایندهایی که همچنان بصورت سنتی انجام میشود پر کردن طرح پرواز و ارائه ان به واحد مراقبت پرواز فرودگاه توسط خلبان یا نماینده هر شرکت هواپیمایی می باشد. معمولا هر طرح پرواز که بصورت فرمی استاندارد می باشد( صفحه 55 شکل 3-7 ) توسط نماینده شرکت هواپیمایی مربوطه بصورت دستی پر شده و بعد از امضاء در اختیار واحد مراقبت پرواز قرار می گیرد. این واحد ضمن بررسی دقیق محتوا از نظر استاندارد و تایید ان، فرم مذکور را بصورت دستی یا از طریق فکس به واحد مخابرات ارجاع می دهد. واحد مخابرات کشوری نیز مشخصات پرواز را بعد از دی کد کردن از طریق تلکس به ادرسهای مربوطه ارسال می کند.

در صورت استفاده از یک نرم افزار فلایت پلنینگ (طرح پروازی) بر خط ضمن انجام سریع و دقیق این فرایند اثرات و مزایای بسیاری در قسمت های دیگر عملیات فرودگاهی خواهد داشت.

به عنوان مثال می توان به تاثیر این نرم افزار در محاسبه و دریافت عوارض پرواز، امار پرواز، اطلاعات پرواز، مدیریت ترمینال ها اشاره کرد که این موارد نیز جزء معضلات هر فرودگاه می باشند

Compatability by:
آخرین به روز رسانی سایت: سه شنبه, 22 اسفند 1391 - 00:26