چهارشنبه 21 آذر 1397 | Wednesday 12 th of December 2018 صفحه اصلی گروه الکترونیکی کامپیوتر
نتیجه گیری وپیشنهادات

انسان امروز ناگزیر به استفاده از تکنولوژیهای جدید در زندگی روزمره ی خود می باشد. سرعت، دقت، کاهش خطا، صرفه جویی در هزینه وزمان، بالابردن امنیت و... از مواردی هستند که ما را به استفاده ازتکنولوژی های جدید، ترقیب وتشویق می نمایند. در این میان با گسترش روزافزون استفاده ازفناوری اطلاعات درعلوم مختلف، علوم مالی نیزناچاربه پذیرش ان می باشند. تقسیم وتخصیص صحیح وعادلانه ی اعتبارات وبودجه ی یک کشور، یکی از موضوعات پایه ای وچالش برانگیز درعلوم مالی است که توسعه ی ان به شکل الکترونیکی، نرم افزاری وخودکار و همچنین استفاده از هوش مصنوعی در ان، برای ایجاد برنامه های کاربردی که از حقایق، دانش و روش های مناسب بهره می برند، مورد توصیه بوده ومی تواند در حل بسیاری از مشکلات راهگشا واقع گردد.

با توجه به مطالب گفته شده و وهمچنین مشکلات مطرح شده در فصل اول، سیستم الکترونیکی اعتبارات قادراست علاوه برتقسیم وتخصیص خودکار و عادلانه ی اعتبارات، شفاف سازی اطلاعاتی و مالیگروهها برای یکدیگررا بوجود بیاورد. از دیگر مزایای این سیستم می توان به امکان استخراج وگرداوری اطلاعات مالی گروه ها، ثبت اسناد وفاکتورها و نظارت و کنترل بر صحت ان ها و همچنین گزارش گیری های مختلف از اطلاعات سیستم اشاره کرد.

در جهت توسعه ی این سیستم پیشنهاد می گردد که سازمان ها با بهره گیری از web serviceها به عنوان رابط برنامه کاربردی وب، امکان استخراج کامل اطلاعات را از سیستم های دیگر فراهم اورده، بدین ترتیب بحث ورود اطلاعات اولیه منتفی شده، ورود اطلاعات با درصد خطای کمتری انجام شده و تمرکز بر بحث تقسیم بودجه و مواردجانبی قرارخواهدگرفت. .همچنین استفاده از معیاری استاندارد و واحد در تخصیص بودجه، کمک بزرگی در توزیع عادلانه ی ان خواهد نمود.

امید که نرم افزار الکترونیکی پیش رو، سهم کوچک خود را در این میان ایفا نموده و بتوانیم شاهد رشد، توسعه و استفاده از ان در سطوح بزرگ تر باشیم

Compatability by:
آخرین به روز رسانی سایت: سه شنبه, 22 اسفند 1391 - 00:26