دوشنبه 27 اسفند 1397 | Monday 18 th of March 2019 صفحه اصلی گروه الکترونیکی کامپیوتر
بخش اول (معرفی مختصر سیستم پورتال ارتباط استاد با دانشجو)

سیستمی که در ادمه به معرفی ان پرداخته شده است  یک سیستم پورتال ارتباط استاد با دانشجومی باشد که توضیح کوتاهی از نحوه عملکرد و ویژگیهای ان در زیر شرح داده شده است . دو نوع کاربر متفاوت در سیستم تعریف گردیده است : مدیر سیستم یا همان استاد و دانشجویان .

مدیر سیستم یا همان استاد وظایفی مانند تعریف اطلاعات پایه مثل دانشگاه ، رشته ، دروس و ارتباط بین انها ،انواع ازمون هاو نیز تعریف ازمون ها و ثبت نمرات برای دانشجویان به ازای ازمون های مختلف رادارا می باشد. این اطلاعات در حقیقت شامل دانشگاه ها ، رشته ها و دروسی است که استاد در حال ارائه انها می باشد و دانشجویان می توانند بر اساس این اطلاعات برای ورود به سایت و استفاده از امکانات سایت اقدام نمایند.

همچنین استاد می تواند برای دانشجویان پیام الکترونیکی ارسال نموده و از دانشجویان نیز پیام دریافت نماید. برای ارسال پیام استاد می تواند یک دانشجوی خاص در سیستم را به عنوان دریافت کننده پیام تعیین نماید یا گروهی از دانشجویان را انتخاب نماید . سیستم این قابلیت را دارا می باشد که دریافت کنندگان پیام از کل دانشجویان موجود در سیستم ، تادانشجویان در حال تحصیل در یک درس خاص از یک رشته خاص در دانشگاه مورد نظر انتخاب شوند.

 از دیگر فعالیت های استاد در سایت قرار دادن اطلاعیه ها و اخبار در سایت می باشد. این اطلاعیه ها و اخبار در بازه اعتباری تعریف شده برای عموم کاربران در دسترس می باشد.

کاربر از دانشجو با ثبت نام در سیستم می تواند به انتخاب دانشگاه و رشته در حال تحصیل خود اقدام نماید. پس از ثبت نام در سایت دانشجو دارای نام کاربری و رمز عبوری خواهد بود که با استفاده از ان امکان استفاده از سایر امکانات سایت را دارا خواهد بود.

یک دانشجو با مراجعه به سایت می تواند از اخبار و اطلاعیه هایی که توسط استاد در سایت قرار داده شده است استفاده نماید. همچنین با ورود به سایت به عنوان کاربر سیستم می تواند با ارسال پیام برای استادبا وی در ارتباط باشد . علاوه بر این در صورتی که استاد پیامی برای دانشجو ارسال نموده باشد قادر به مشاهده پیام می باشد.

هر دانشجو با ورود به سایت امکان انتخاب دروسی را که در حال تحصیل می باشد دارد. پس از این عمل در صورتی که استاد ازمونی برای درس مورد نظر تعریف نموده و نمرات ازمون را در سایت وارد نماید دانشجو قادر به مشاهده نمرات خود در سیستم می باشد

Compatability by:
آخرین به روز رسانی سایت: سه شنبه, 22 اسفند 1391 - 00:26