دوشنبه 27 اسفند 1397 | Monday 18 th of March 2019 صفحه اصلی گروه الکترونیکی کامپیوتر
نمودار Use Case

همانطور که در نمودار بالا قابل مشاهده است سیستم دارای چهار Actor  مختلف می باشد که برای هریک از انها فعالیت های مهمی که در سیستم قادر به انجام ان می باشند در قالب نمودار Use Case  اورده شده است :

این Actor  ها عبارتند از :

1 Persons( اشخاص): اشخاصی که با سیستم در ارتباط می باشند می توانند عملیاتی مانند ورود به سیستم ، مشاهده اخبار ، ارسال پیام  و دریافت و مشاهده پیام را انجام دهند.

2-Master (استاد):  استاد در سیستم از Actorاشخاص ارث می برد و به همین دلیل تمامی فعالیت هایی را که یک شخص در سیستم قادر به انجام است را می تواند انجام دهد. علاوه بر این تمامی اطلاعات پایه سیستم شامل اطلاعات دانشگاه ها ، رشته ها  ، دروس هر رشته و انواع ازمون ها را استاد می تواند ویرایش نماید.  تعریف اخبار ، تعریف ازمون برای دروس و ثبت نمرات ازمون ها از سایر عملیاتیست که استاد قادر به انجام  ان می باشد.

3-Student(دانشجو) : دانشجو در سیستم از Actorاشخاص ارث می برد و به همین دلیل تمامی فعالیت هایی را که یک شخص در سیستم قادر به انجام است را می تواند انجام دهد. علاوه بر این ثبت نام و عضویت در سیستم ، انتخای دروس مورد نظر و نیز مشاهده نمرات وارد شده از سایر فعالیت هاییست که دانشجو می تواند انجام دهد.

System (سیستم) : اعتبار سنجی داده های وارد شده توسط سایر Actorها و نمایش پیغام های مناسب در نتیجه فعالیت های مختلف و نیز محاسبه نمرات هر دانشجو با توجه به نمره خام دانشجو از فعالیت هاییست که سیستم انجام می دهد

Compatability by:
آخرین به روز رسانی سایت: سه شنبه, 22 اسفند 1391 - 00:26