پنج شنبه 2 اسفند 1397 | Thursday 21 st of February 2019 صفحه اصلی گروه الکترونیکی کامپیوتر
مقدمه

امروزه کیفیت شکل ظاهری میوه، به طور پیش فرض با استفاده از فاکتور های رنگ، سایز و مانند اینها نمی تواند با استفاده از متدهای سنتی ارزیابی شود. با پیشرفت تکنولوژی پردازش تصویر و افزایش نرم افزارها و سخت افزار های کامپیوتری، خیلی جذاب خواهد بود اگر تشخیص کیفیت میوه از طریق تکنولوژی تشخیص بینایی انجام گیرد. بیشتر سیستم های درجه بندی و تشخیص کیفیت میوۀ موجود، دارای معایب کاهش راندمان، سرعت پایین درجه بندی، هزینه زیاد و پیچیدگی سیستم هستند.

بنابراین مهم است که در سیستم درجه بندی و تشخیص سایز، رنگ، شکل و عیوب میوه، سرعت را بالا برده و هزینه را کمتر کنیم. به منظور بهبود بخشیدن به کیفیت میوه و کاهش تعداد کارگران، ضروری است که تحقیقاتی پیرامون تکنولوژی تشخیصِ اتوماتیکِ غیرمخرب انجام شود. تشخیص غیرمخرب میوه یک پروسه تشخیص کیفیت میوه در محل بدون هیچگونه صدمه ای با استفاده از تکنولوژی تشخیص برای ارزیابی مطابق قوانین استاندارد است.

ازمایشات نشان می دهد که اینگونه سیستم های درجه بندی دارای مزیت های دقت در درجه بندی، سرعت بالا و هزینه اندک است. این یک چشم انداز خوب در نرم افزار های تشخیص کیفیت و درجه بندی میوه محسوب می گردد.

اکتشاف و توسعه برخی از نظریه های بنیادی و روش های بینایی ماشین برای تشخیص کیفیت میوه و عملیات مرتب سازی، تکنیک های جدید براورد کیفیت محصولات کشاورزی را سرعت می بخشد.

Compatability by:
آخرین به روز رسانی سایت: سه شنبه, 22 اسفند 1391 - 00:26